Prezydent Bydgoszczy i jego najbliżsi współpracownicy coraz częściej wykorzystują media społecznościowe do kontaktu z mieszkańcami

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojasiewicz
Hanna Walenczykowska

Prezydent Bydgoszczy i jego najbliżsi współpracownicy coraz częściej wykorzystują media społecznościowe do kontaktu z mieszkańcami

Hanna Walenczykowska

Prezydent Rafał Bruski coraz częściej korzysta z możliwości kontaktowania się z mieszkańcami Bydgoszczy jakie dają portale społecznościowe. Mimo zwiększonej liczby wpisów na internetowych forach Rafał Bruski nie znalazł się w gronie najbardziej aktywnych prezydentów.

Portal Samorządowy opracował i opublikował ranking najbardziej aktywnych w internecie prezydentów.

- Portale społecznościowe, jak Facebook i Twitter, stały się w ostatnich latach powszechnymi środkami komunikacji między ludźmi. Wykorzystują je także władze. Nie tylko do promocji poglądów czy programów przed wyborami, ale i do interakcji z wyborcami lub mieszkańcami już w trakcie kadencji. Sprawdziliśmy, z jakim skutkiem robią to prezydenci polskich miast – stwierdził Tomasz Klyta, autor testy podsumowującego ranking Portalu Samorządowego.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy zwycięża

Liderem zestawienia portalu został Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Na drugim miejscu znalazła się Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska a na trzecim Marek Materek, prezydent Starachowic. Miejsce poza podium zajął Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

W gronie dziesięciu najbardziej aktywnych w mediach społecznościowych prezydentów nie ma Rafała Bruskiego, prezydenta Bydgoszczy.

- Prezydent prowadzi swoje portale społecznościowe jako osoba prywatna. Jest najbardziej aktywny na Facebooku i Instagramie, a ranking uwzględniał również Twittera, który nie ma charakteru masowego. W portalu Facebook prezydent Rafał Bruski ma największą liczbę obserwujących ze wszystkich lokalnych polityków i na bieżąco jest w bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami. Z kolei jako Miasto we wszystkich rankingach zajmuje miejsca adekwatne do swojej wielkości. Śledzimy trendy, dlatego będziemy jeszcze bardziej intensyfikować działania w tym zakresie – zapewnia Marta Stachowiak, rzeczniczka Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Współpracownicy prezydenta Bydgoszczy w mediach społecznościowych

Przy okazji rankingu prezydentów sprawdziliśmy aktywność najbliższych współpracowników Rafała Bruskiego. Na Facebooku bardzo aktywny jest Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy, który zaangażował się m.in. w promocję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Facebookowe konto Anny Rembowicz-Dziekciowskiej, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej również cieszy się dużą popularnością. Dzięki wpisom dyrektor MPU bydgoszczanie mogą dowiedzieć się np. w jaki sposób zostaną zagospodarowane określone miejskie tereny. Dzięki temu mają okazję do wypowiedzenia się na te tematy i, w pewnym sensie, na kształtowanie przyszłości miasta. Prywatne konto na Facebooku prowadzi również Piotr Tomaszewski, skarbnik Bydgoszczy.
Nieco mniej aktywni na Facebooku są wiceprezydenci: Iwona Waszkiewicz i Mirosław Kozłowicz.

Natomiast na Twitterze i Instragramie aktywne konta ma wiceprezydent Michał Sztybel.

Wydaje się, że Maria Wasiak, zastępca prezydenta Bydgoszczy nie korzysta z kont na portalach społecznościowych, by kontaktować się z mieszkańcami.

Nie liczy się ilość, ważna jest jakość przekazu

Dzięki aktywności na portalach społecznościowych dziś wygrywa się wybory. Ale…

- Prezydencka aktywność na innych jeszcze platformach nie oznacza automatycznie, że mają dzięki temu znacznie lepszy kontakt z mieszkańcami. Ostatecznie nie chodzi bowiem o liczbę kanałów informacyjnych, lecz o jakość komunikacji z mieszkańcami – podsumowuje wyniki rankingu Portal Samorządowy.

Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.