Małgorzata Pieczyńska

Prestiżowe wyróżnienie dla Kazimierza Wrotkowskiego, nauczyciela bydgoskiej budowlanki

Kazimierz Wrotkowski uczy praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Razem z młodzieżą naprawia świat i motywuje ją do działania Fot. Nadesłane Kazimierz Wrotkowski uczy praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Razem z młodzieżą naprawia świat i motywuje ją do działania na rzecz potrzebujących.
Małgorzata Pieczyńska

- To człowiek, który inspiruje nas do działania, pomaga. Jest naszym przyjacielem - tak mówią uczniowie o Kazimierzu Wrotkowskim, nauczycielu Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Pedagog właśnie został laureatem Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”.

W miniony poniedziałek (28 października) podczas gali na Zamku Ujazdowskim w Warszawie wręczono prestiżową Nagrodę im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Trafia ona do nauczycieli, którzy uczą i wychowują w duchu dialogu, tolerancji oraz poszanowania dla innych, ale też inspirują młodzież do działania na rzecz lokalnej społeczności.

Wśród 11 nominowanych pedagogów z całej Polski był też Kazimierz Wrotkowski, nauczyciel z Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, który otrzymał jedno z dwóch wyróżnień specjalnych. Sukces tym większy, że był jedyną osobą nominowaną do tej nagrody z naszego województwa.

- Jestem zaszczycony, ale ta nagroda należy się wszystkim, którzy współdziałają i pomagają nam pomagać - mówi Kazimierz Wrotkowski, który już dzień po gali był w Sośnie, gdzie od rana razem z młodzieżą remontował lokal pani Jagody po udarze mózgu. - To wyróżnienie dedykuję uczniom, nauczycielom, którzy angażują się w nasze akcje remontowe, dyrekcji budowlanki i branżówki nr 6, wolontariuszom ze Stowarzyszenia Dzięki Wam i darczyńcom.

Z wykształcenia jest historykiem, ale od wielu lat uczy praktycznej nauki zawodu w bydgoskiej budowlance.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.