Premier Beata Szydło w Bielsku-Białej: Polska oazą bezpieczeństwa w Europie ZDJĘCIA

Czytaj dalej
Fot. FOT. JAK
JAK

Premier Beata Szydło w Bielsku-Białej: Polska oazą bezpieczeństwa w Europie ZDJĘCIA

JAK

Polska jest krajem, który na tle innych państw europejskich rysuje się jako oaza bezpieczeństwa - powiedziała premier Beata Szydło, która dzisiaj, 1 maja, odwiedziła placówkę Straży Granicznej w Bielsku-Białej.

Premier Szydło przed południem spotkała się funkcjonariuszami Straży Granicznej w bielskiej placówce SG przy ul. Komorowickiej. Towarzyszył jej minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. Obecni byli też m.in. wiceminister Stanisław Szwed, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek i poseł Stanisław Pięta.

- Rozpoczęła się majówka. Mam nadzieję, że wszyscy państwo będziecie mieli okazję do wypoczynku, do spędzenia tego czasu z rodziną, ale są służby, które nie wypoczywają, tylko muszą - nawet w takim okresie - cały czas pracować, żeby strzec bezpieczeństwa - powiedziała premier Szydło.

Dodała, że poczucie bezpieczeństwa Polaków jest coraz wyższe o czym świadczą badania opinii społecznej.

- To przede wszystkim ciężka praca wszystkich tych, którzy na co dzień dbają o to, żeby to bezpieczeństwo wzrastało. Chcemy, żeby poczucie bezpieczeństwa było coraz wyższe. Będziemy wszystkie zmiany wprowadzali w tym kierunku, ażeby Polacy czuli się bezpiecznie - podkreśliła premier Szydło, zwracając uwagę, że dzisiaj wypada rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
- Jesteśmy członkiem Unii Europejskiej. Dzisiaj 1 maja też trzeba o tym mówić. Jesteśmy państwem członkowskim, które bardzo mocno podkreśla również sprawy bezpieczeństwa właśnie wśród naszych partnerów z Unii Europejskiej - powiedziała premier Szydło.

Minister Błaszczak podkreślił, że Polska jednym z priorytetów jest uszczelnienie zewnętrznych granic Unii Europejskiej.

- Polska taką granicę ma. Jesteśmy aktywni, jeśli chodzi o wzmocnienie Straży Granicznej, w związku z tym odtworzyliśmy Karpacki Oddział Straży Granicznej, który został przez poprzedni rząd zlikwidowany. Został przyjęty program modernizacji służb mundurowych, który umożliwił rozwój i wzmocnienie Straży Granicznej - powiedział minister Błaszczak.

Dodał, że Polska wspiera także swoich partnerów z UE.

- Wczoraj do Macedonii wyjechał kontyngent 30 strażników granicznych. Będą pełnili swoją służbę przez miesiąc na granicy macedońsko-greckiej. Chodzi o uszczelnienie granic Unii Europejskiej i zażegnanie kryzysu migracyjnego z jakim boryka się Europa - powiedział minister Błaszczak.

JAK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.