Premier Beata Szydło: - Polska jest wspaniałym państwem [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski
Tomasz [email protected]

Premier Beata Szydło: - Polska jest wspaniałym państwem [wideo]

Tomasz [email protected]

Beata Szydło podczas debaty w Parlamencie Europejskim będzie przekonywać, że w Polsce nie zostały złamane demokracja ani prawo

Nie ma powodu, by oceniać Polskę - mówiła wczoraj premier Beata Szydło przedwylotem doStrasburga, gdzie dziś odbędzie się debata natemat aktualnej sytuacji naszego kraju. Podkreśliła, że rząd jest gotowy dodialogu natemat wprowadzanych zmian.

- Sprawy w Polsce idą w dobrym kierunku, wspólnie z obywatelami, którzy dali nam mandat do rządzenia, realizujemy program dobrej zmiany. To są zmiany, na które czekają Polacy. Nie zostały przekroczone żadne zasady demokratycznego państwa prawa - powiedziała szefowa rządu.

Premier Szydło podkreśliła, że jesteśmy członkami Unii i jesteśmy z tego dumni, ale chcemy, by Unia zrozumiała, że Polska ma prawo podejmować suwerenne decyzje.


Premier Szydło w drodze do Strasburga. "Powiem, że Polska jest wspaniałym państwem"
TVN24/x-news

We wtorek, przed debatą w Parlamencie Europejskim, premier Szydło spotka się z przewodniczącym PE Martinem Schulzem, a także z szefem holenderskiego MSZ, ponieważ Holandia w tym półroczu kieruje pracami Unii Europejskiej. Później ma się odbyć spotkanie, na które zaprosiła wszystkich polskich europarlamentarzystów.

- Chcę podkreślić, że zaprosiłam wszystkich przedstawicieli polskiej delegacji w europarlamencie. Mam nadzieję, że będziemy mogli się spotkać - podkreśliła premier.

Beata Szydło zapewniła, że rząd jest gotowy do dialogu. - Jesteśmy otwarci na dialog, będziemy udzielać informacji, zresztą od jakiegoś czasu już to robimy - mówiła premier.

Podczas debaty będzie przekonywać, że Polska jest wspaniałym krajem. - Powiem o tym, że Polska jest wspaniałym państwem, rozwijającym się, że Polacy to ludzie, którzy chcą godnie żyć i mają do tego prawo. I dzisiaj realizujemy wspólnie z obywatelami ten program dobrej zmiany - dodała szefowa rządu.

Podkreśliła, że Europa ma dzisiaj dużo więcej innych problemów niż Polska, wskazała, że najważniejszym są imigranci.- Ale jeżeli UE chce wysłuchać dobrych rzeczy o Polsce, to jestem do tego gotowa - powiedziała Beata Szydło.Jako pierwszy głos w debacie zabierze przedstawiciel prezydencji holenderskiej, a po nim wystąpi wiceszef Komisji Europejskiej, który powie o pierwszym etapie procedury unijnej ochrony państwa prawnego, który uruchomiono wobec Polski 13 stycznia. W imieniu Komisji Europejskiej będzie przemawiał wiceprzewodniczący Frans Timmermans albo szef KE Jean-Claude Juncker.

Po nich wystąpienie będzie miała premier Szydło. Później, zgodnie z harmonogramem jutrzejszej debaty, przewidziane są wystąpienia przedstawicieli ośmiu frakcji politycznych w Parlamencie Europejskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.