Prawda o Auschwitz popłynęła w świat. Oddźwięk jest duży

Czytaj dalej
Fot. Fot: Adam Wojnar/Polska Press
Piotr Subik

Prawda o Auschwitz popłynęła w świat. Oddźwięk jest duży

Piotr Subik

Pokazywane w Madrycie od grudnia zeszłego roku autentyczne pamiątki po więźniach niemieckiego obozu w Oświęcimiu obejrzało 350 tys. osób. Wystawa zostanie więc przedłużona.

Nawet 2,5 tys. osób dziennie odwiedza wystawę „Auschwitz. Nie tak dawno. Nie tak daleko”, prezentowaną od początku grudnia 2017 r. w Madrycie. Początkowo planowano, że historyczna ekspozycja w Centrum Wystawowym Arte Canal w stolicy Hiszpanii zamknięta zostanie w minioną niedzielę, jednak wysoka frekwencja sprawiła, że zdecydowano o jej przedłużeniu aż do 7 października 2018 r.

Wystawę przez ostatnie prawie pół roku zobaczyło łącznie ponad 350 tys. osób (!). Dla porównania Miejsce Pamięci w Oświęcimiu w ubiegłym roku odwiedziło ok. 2,1 mln osób (to rekord w historii istniejącego od 1947 r. Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau), a teren byłego obozu na Majdanku – 240 tysięcy osób.

Dyrektor PMAB nie ukrywa, że

Czytaj więcej:

  • Co ważne, na wystawie miejsce poświęcono nie tylko zamordowanym w Auschwitz Żydom, przez pryzmat których na miejsce to patrzą Europa i świat. Co jeszcze można zobaczyć?
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Subik

Redaktor i dziennikarz "Dziennika Polskiego". Zajmuje się tematyką bezpieczeństwa, obronności, wojska i służb mundurowych. Pisze także o historii ze szczególnym uwzględnieniem spraw związanych z antykomunistycznym podziemiem z lat 1945-63.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.