Powstanie nowe centrum edukacyjno-kulturalne dla mieszkańców Okola

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch/archiwum
Hanna Walenczykowska

Powstanie nowe centrum edukacyjno-kulturalne dla mieszkańców Okola

Hanna Walenczykowska

W Bydgoszczy przy ul. Staroszkolnej powstanie interaktywne muzeum i centrum edukacyjno-kulturalne. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie prac budowlanych. Mają się one rozpocząć już w pierwszym kwartale 2020 roku i zakończyć w 2021 roku.

W Bydgoszczy przy ul. Staroszkolnej 10, znajduje się opuszczony budynek, wybudowany w XIX wieku, który pełnił kiedyś funkcję przedszkola. Pustostan został wpisany do gminnej ewidencji zabytków i przejdzie gruntowny remont. W 2-kondygnacyjnym obiekcie z częściowo użytkowym poddaszem powstanie interaktywne muzeum wielofunkcyjne i centrum edukacyjno-kulturalne. Inwestycja realizowana jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji.

Poszukują wykonawcy

Miasto rozpoczęło właśnie procedurę przetargową na realizację tego zadania. Chętnych wykonawców poznamy pod koniec stycznia br.

- Dzięki tej inwestycji, prężnie rozwijające się Muzeum Kanału Bydgoskiego zyska nowoczesną przestrzeń. Zwiększy się również oferta kulturalna dla mieszkańców, a dzieci i młodzież skorzystają z zajęć pozaszkolnych i integracyjnych – czytamy na oficjalnej stronie portalu Urzędu Miasta Bydgoszczy. - Adaptacja pustostanu przy ulicy Staroszkolnej na potrzeby przyszłego centrum zostanie realizowana z wysokim dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Dzięki tej inwestycji, prężnie rozwijające się Muzeum Kanału Bydgoskiego zyska nowoczesną przestrzeń. Zwiększy się również oferta kulturalna dla mieszkańców, a dzieci i młodzież skorzystają z zajęć pozaszkolnych i integracyjnych

Koszt zaplanowanej inwestycji wyniesie ponad 3 miliony złotych, tym jest aż 2,1 miliona złotych unijnego dofinansowania.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.