Posprzątaj Bydgoszcz razem z nami. Gdzie powinny pojawić się służby porządkowe? Znasz takie miejsca, daj nam znać!

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Arkuszewicz
Małgorzata Pieczyńska

Posprzątaj Bydgoszcz razem z nami. Gdzie powinny pojawić się służby porządkowe? Znasz takie miejsca, daj nam znać!

Małgorzata Pieczyńska

Papiery, butelki i worki foliowe, które wiatr 
roznosi po całej okolicy - takie zanieczyszczone tereny często wskazują nam Czytelnicy w ramach naszej akcji.

Od prawie dwóch tygodni zachęcamy mieszkańców naszego miasta do udziału w akcji „Sprzątamy Bydgoszcz”. Zgłoszeń mamy już sporo. W piątek do długiej listy dołączyły kolejne lokalizacje.

- Proszę o interwencję. Bardzo kiepsko wygląda teren między ul. Sportową a Ogińskiego. Wokół parkingu w pobliżu „Biedronki” leżą potłuczone butelki, plastiki i papiery - alarmuje nasza Czytelniczka.

Syzyfowe prace

Podobnie jest na ul. Inwalidów za przejazdem kolejowym. - Tu dodatkowo są też jakieś pozostałości po budowie - informuje nasz Czytelnik. Na starą lodówkę, drzwi, fotel i stertę innych śmieci można natknąć się natomiast przy ul. Dworcowej 52. - Taki tu bałagan, że aż wstyd kogoś w to miejsce zaprowadzić - denerwuje się inny Czytelnik.
- Worki foliowe i butelki szpecą też okolice ronda nieopodal estakady tramwajowej Bydgoszcz Wschód - dodaje pan Janusz.

Na Miedzyniu i Prądach też nie brakuje takich zaśmieconych miejsc.
- Dużo papierów, puszek i butelek można znaleźć przy ul. Widok na skarpie wokół placu zabaw. Od strony ul. Widok przydałoby się też przyciąć krzaki - mówi Violetta Kowalska, przewodnicząca Rady Osiedla Miedzyń-Prądy. - Z kolei worki ze śmieciami oraz papiery i butelki zalegają na ul. Trentowskiego na odcinku od ul. Nakielskiej w górę. Inna niechlubna lokalizacja to teren przy przystanku kolejowym Dworzec Błonie od strony Miedzynia. Pełno tu zielska, chyba już na metr wysokości. Rosną tu też krzaki samosiejki Trudno nawet swobodnie przejść, bo połowa chodnika jest zarośnięta.

W najbliższym czasie akcję porządkowania dzielnicy planuje zorganizować Rada Osiedla Osowa Góra.
- Jesienią ubiegłego roku z pomocą kilku mieszkańców wysprzątaliśmy teren wzdłuż kanału przy ul. Mińskiej w części Osowej Góry oraz okolice dworca kolejowego Bydgoszcz Osowa Góra - mówi Radosław Ginther, przewodniczący rady. - Niestety, to syzyfowa praca, bo znów te lokalizacje nadają się do posprzątania. Zaśmiecone są również okolice skateparku w pobliżu ul. Sardynkowej czy te znajdujące się koło stawów między ul. Sardynkową a Wielorybią.

Gdzie zgłosić?

Jeśli widzisz zaśmiecone miejsca w mieście, zanieczyszczony skwer, teren lub dzikie wysypisko śmieci zgłoś to nam. Na Państwa sygnały czekamy od poniedziałku do piątku w godz. 10.30-13.30 pod nr. tel. 322 26 14. Zdjęcia wraz z lokalizacją można też wysłać na online@express.bydgoski.pl. Wszystkie zgłoszenia od Czytelników, zgodnie z zapowiedzią, przekażemy do ratusza. Przypomnijmy, że takie miejsca można też zgłaszać na stronie miasta w zakładce „Czysta Bydgoszcz”.

Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.