Port w Nakle gotowy do nowego sezonu

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Port w Nakle gotowy do nowego sezonu

Maja Stankiewicz

Pierwsza tej wiosny impreza nad rzeką już w weekend.

Wyczekiwanym od kilku tygodni wydarzeniem jest inauguracja nowego sezonu nawigacyjnego na Noteci. Stanie się to w sobotę 7 maja. Władze gminy i powiatu już zapraszają wodniaków i szykują imprezę plenerową pt. „Na Rzeki Brzegu”.

W weekend na dobre zacznie działać wypożyczalnia sprzętu wodnego w nakielskim porcie. Odtąd będzie można codziennie popływać po rzece kajakiem lub rowerem wodny. Na przystani w Nakle wypożyczyć można też rowery turystyczne, także dla dzieci i wybrać się na majową wycieczkę całą rodziną.

W sobotę o godz. 15 zagra w Nakle orkiestra dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej pod dyrekcją Zbigniewa Rydelskiego. To ona poprowadzi na przystań przez miasto uczniów tej szkoły. Nad Notecią zaplanowano uroczysty apel połączony z otwarciem sezonu nawigacyjnego na rzece. Oficjalna część wraz z przemówieniami potrwa około godzinę, potem do wieczora można się w porcie już tylko bawić.

W programie sporo muzyki. M.in. po godz. 16 koncert da orkiestra dęta „Żeglugi”. Nie zabraknie też szantów. Publiczność bawić mają także „Majtki Bosmana” czyli „nie do końca normalny zespół pieśni żeglarskiej”. Tak przedstawiają się członkowie tej formacji. Jak jest naprawdę każdy przekonać się może sam.

Na finał wystąpi w Nakle Tobiasz Staniszewski Band. Wykonawcę tego znają doskonale fani telewizyjnego programu: The Voice of Poland.

Dodatkowe atrakcje to pokazy w wykonaniu ratowników WOPR i spotkanie z policjantami. Wiodący temat: bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie zbliżającego się lata. Tego dnia w pierwsze w tym sezonie rejsy wypłynie też z portu w Nakle statek szkolny „Władysław Łokietek”.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.