WM

Policjanci znaleźli arsenał materiałów wybuchowych w domu pod Bydgoszczą

Fragment arsenału, który znaleźli policjanci w Solcu Kujawskim. To głównie resztki poradzieckiej amunicji z poligonu na Kabacie,. Fot. KPP Solec Kujawski Fragment arsenału, który znaleźli policjanci w Solcu Kujawskim. To głównie resztki poradzieckiej amunicji z poligonu na Kabacie,.
WM

Pociski od dział, amunicja przeciwlotnicza, 90 zapalników... To "urobek" prawdopodobnie poszukiwacza militariów z podbydgoskiego Kabatu. Arsenał znaleziono, bo jego właściciel miał za paskiem... „lewą” broń gazową.

Zaczęło się prawie niewinnie w poniedziałek, od zwyczajnej kłótni czterech kolesi w nocy na ulicy w podbydgoskim Solcu Kujawskim. Z relacji przekazanej oficerowi dyżurnemu w Bydgoszczy wynikało, że jedna z osób może mieć broń.

- Patrol przy wskazanym przez innych uczestników starcia 28-latku policjanci znaleźli schowaną za paskiem, na plecach, broń gazową wraz z załadowanym magazynkiem, w którym znajdowało się 14 naboi. Mężczyzna był agresywny i groził pozostałym osobom - relacjonuje komisarz Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Zatrzymany miał 1,5 promila alkoholu.

Policjantów jednak coś tknęło, więc następnego dnia pojechali tam, gdzie mieszkał posiadacz nielegalnej gazówki. Niczego nie znaleźli, ale dostali informację o materiałach wybuchowych składowanych na działce należącej do członka rodziny zatrzymanego.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce i... musieli wezwać wojskowych saperów z jednostki w Chełmnie. Żołnierze znaleźli 6 pocisków artyleryjskich, 83 pociski przeciwlotnicze, 2 granty moździerzowe, 78 sztuk amunicji strzeleckiej, 9 elementów napędowych od rakiet, 90 zapalników...

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
WM

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.