Pokazali talenty na scenie ŻDK

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
Szymon Cieślak

Pokazali talenty na scenie ŻDK

Szymon Cieślak

Po raz jedenasty odbył się Koncert Młodych Talentów. W ŻDK wystąpili młodzi artyści zajmujący się zarówno muzyką klasyczną jak i współczesną.

Wykonawcą, który rozpoczął tegoroczny Koncert Młodych Talentów, był Cezary Dobaczewski, który na fortepianie zaprezentował skomponowany przez siebie utwór. Pianiści zagrali samodzielnie jak i na „cztery ręce“, czyli z towarzyszeniem Reginy Wysockiej. Byli to: Martyna Luchowska, Patrycja Wiśniewska, Maria Wysocka (potem zagrała także na skrzypcach), Maria Kuss, Wiktor Kończal oraz Marcelina Kraczek (najmłodsza, uczestniczka koncertu).

Bogna Świtała zaśpiewała i zagrała na gitarze. Adam Siwak zagrał na akordeonie, a na keyboardzie swoje umiejętności pokazali Cezary Kozłowski i Kacper Fryska.

Oprócz muzyków na scenie zaprezentowały się wokalistki z zespołu kameralnego PG1, a także solistki: Monika Wałkowska, Kaja Kapłońska i Wiktoria Konecka.

Swoje umiejętności taneczne pokazały dziewczęta z grupy „Stylers“ z Gąsawy, których opiekunem jest Arkadiusz Milarski.

Zanim cała sala zaśpiewała piosenkę z repertuaru Elektrycznych Gitar „To już jest koniec“, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.

- Mamy uzdolnioną młodzież. Te talenty trzeba pielęgnować i jak najwięcej pokazywać - mówi Regina Wysocka, nauczycielka muzyki w PG nr 1, organizatorka koncertu.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.