Podatnicy rozliczający się w kujawsko-pomorskich urzędach skarbowych przekazali ponad 37 mln zł na organizacje pożytku publicznego

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz/Archiwum
Małgorzata Pieczyńska

Podatnicy rozliczający się w kujawsko-pomorskich urzędach skarbowych przekazali ponad 37 mln zł na organizacje pożytku publicznego

Małgorzata Pieczyńska

Choć w województwie kujawsko-pomorskim w porównaniu z 2017 rokiem aż o 208 tys. więcej podatników przekazało swój 1 procent podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, to wciąż potrzeby są znacznie większe.

Prawie 11,5 mln zł - tyle pieniędzy w ramach 1 procenta podatku za rok 2018 r. ofiarowali organizacjom pożytku publicznego podatnicy rozliczający się w trzech bydgoskich urzędach skarbowych. W całym województwie kwota ta wyniosła ponad 37,3 mln zł i była większa niż przed rokiem, czy dwoma laty (odpowiednio: blisko 28,1 mln zł w 2017 r. i 28,6 mln zł w 2016 r.).

OTOZ Animals w czołówce

- W naszym województwie na taki gest zdecydowało się ponad 713 tysięcy podatników, z czego blisko 196 tysięcy stanowiły właśnie osoby rozliczające się w Bydgoszczy - mówi Bartosz Stróżyński, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. - W poprzednim roku w regionie zrobiło to prawie 505 tysięcy podatników, czyli zanotowaliśmy wzrost. Tym razem podatnicy z regionu wsparli swoim 1 procentem 2986 organizacji pożytku publicznego.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.