Pociągi z PESY powinny jeździć przez Bydgoszcz

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Maciej Myga

Pociągi z PESY powinny jeździć przez Bydgoszcz

Maciej Myga

Poseł Paweł Olszewski chciałby, aby wyprodukowane w Pesie pociągi jeździły trasą przez Bydgoszcz. Przedłożył w tej sprawie interpelację.

Jak informuje Paweł Olszewski, na przełomie 2015 i 2016 roku PKP Intercity odebrała do użytkowania 20 składów typu Dart wyprodukowanych przez bydgoskie zakłady PESA S.A. oraz 20 składów typu Flirt produkcji konsorcjum przedsiębiorstw Stadler i Newag. Pociągi Dart i Flirt kursują na ściśle określonych trasach. Biorąc pod uwagę wymienione składy, przez Bydgoszcz kursują Flirty na trasach Warszawa - Kutno - Toruń - Bydgoszcz oraz Gdynia - Bydgoszcz - Kutno - Łódź - Częstochowa - Katowice.

- Wyprodukowane w Bydgoszczy darty nie kursują niestety przez Bydgoszcz - podkreśla Paweł Olszewski. - Dlatego zapytałem ministra infrastruktury i budownictwa, Andrzeja Adamczyka, czy istnieje możliwość zmian w siatce połączeń w taki sposób, by te wyprodukowane w Bydgoszczy jeździły przez nasze miasto.

Pociągi z PESY powinny jeździć przez Bydgoszcz
Anatol Chomicz Poseł Paweł Olszewski chciałby, aby wyprodukowane w Pesie pociągi jeździły trasą przez Bydgoszcz. Przedłożył w tej sprawie interpelację.

Parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej w interpelacji pyta także, czym kierowano się ustalając trasy kursowania dla nowych składów zakupionych przez PKP Intercity.

- Można powiedzieć, że to są zabiegi wizerunkowe, ale sprawa jest poważna, bo chodzi o budowanie marki naszego miasta - dodaje Olszewski. - Spotykam się z głosami wyborców z naszego regionu, którzy zwracają uwagę, że to byłaby świetna zmiana i plus dla miasta oraz regionu - kończy Paweł Olszewski.

Interpelacja trafi do ministra Adamczyka za pośrednictwem marszałka Sejmu. Minister powinien odpowiedzieć ustawowo do 21 dni.

Maciej Myga

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.