Plebiscyt "Kuriera Lubelskiego". Historia sportu i emocji

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Krzysztof Nowacki

Plebiscyt "Kuriera Lubelskiego". Historia sportu i emocji

Krzysztof Nowacki

W jaki sposób najszybciej streścić dzieje sportu na Lubelszczyźnie? Przypominając plebiscyty „Kuriera Lubelskiego” na najlepszych i najpopularniejszych sportowców w naszym województwie. Wszystko rozpoczęło się w 1962 roku.

W rozstrzygniętych dotychczas 55 plebiscytach wygrywało 37 sportowców. Rekordziści triumfowali wielokrotnie. Pierwszy tej sztuki dokonał Jan Szczerbakiewicz - zwycięzca pierwszej edycji plebiscytu w 1962 roku oraz w latach 1964 i 1965. Trzykrotnie wygrały również dwie piłkarki ręczne: Wioletta Luberecka (1998, 2000 i 2001) oraz Sabina Włodek (1999, 2005 i 2009). A jednej osobie udało się nie tylko wygrać trzy razy, ale i dokonać tej sztuki trzy razy z rzędu. Mowa o znakomitym siatkarzu Tomaszu Wójtowiczu, który wygrał plebiscyt w latach 1974-76.

Z artykułu dowiesz się m.in.:

  • kto najczęściej trafiał do złotej dziesiątki plebiscytu?
  • czy wśród zwycięzców był zagraniczny sportowiec?
  • ile razy wygrały plebiscyt zawodniczki Montexu?

Zapraszamy do czytania! 

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Nowacki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.