Platforma w Bydgoszczy staje się zbyt łapczywa?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Platforma w Bydgoszczy staje się zbyt łapczywa?

Sławomir Bobbe

Radni Prawa i Sprawiedliwości zaskarżyli do wojewody kilka uchwał rozstrzygających o składzie osobowym komisji. Uważają, że są marginalizowani.

Radni PiS poskarżyli się wojewodzie na uchwały Rady Miasta Bydgoszczy, w których ustalono skład osobowy komisji i ograniczono ich wybór. Dotąd rada pracowała w absurdalnym trybie - wszyscy radni zgłosili się do wszystkich komisji. Czy to dlatego, że wybraliśmy w jesiennych wyborów prawdziwych tytanów samorządowej pracy? Niekoniecznie.

Radni PiS niezadowoleni z podziału ról w komisjach (dostali tylko jednego przewodniczącego, taką rolę pełni zawsze radny opozycji - w tym wypadku Jarosław Wenderlich - w Komisji Rewizyjnej) i stanowiska wiceprzewodniczących. I to w komisjach, w których wiceprzewodniczącymi nie zostali radni z rządzącej koalicji. Jeszcze niedawno opozycja miała czterech przewodniczących, ale sytuacja polityczna jest tak napięta, że PO wykorzystała moment i własną siłę, by zademonstrować, kto rządzi w radzie. W odpowiedzi radni PiS zgłosili się do pracy we wszystkich komisjach, co zmusiło również radnych koalicji do zapisania się do wszystkich komisji, w przeciwnym razie straciliby w nich większość i nie mogli wpływać na kształt projektowanych uchwał.

Z dalszej części artykułu dowiesz się: 

  • co się stanie, jeśli wojewoda uzna skargi politków PiS za zasadne
  • jak na zarzuty radnych PiS odpowiadają politycy Platformy Obywatelskiej
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

20,00 40,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.