Pielgrzymi u policjantów

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Iwona Góralczyk

Pielgrzymi u policjantów

Iwona Góralczyk

Pielgrzymi z Wenezueli wraz z polskim księdzem na co dzień pracującym w tym kraju odwiedzili żnińską komendę policji.

Wizyta była okazją do zapoznania się ze służbą mundurowych, wykorzystywanym sprzętem. Na pożegnanie pielgrzymi otrzymali Polfina - maskotkę kujawsko-pomorskiej policji.

- Pielgrzymi przyjęci zostali przez pierwszego zastępcę komendanta powiatowego policji w Żninie mł. insp. Dariusza Biskupa, który przy wspólnej kawie przybliżył gościom służbę polskich policjantów. Następnie goście zwiedzili budynek, zapoznając się z warunkami służby mundurowych, zobaczyli radiowozy, rozmawiali z policjantami. Wizyta stała się również okazją do przeprowadzenia profilaktycznej rozmowy na temat zagrożeń, z jakimi pielgrzymi mogą się spotkać w trakcie pobytu w naszym kraju, a zwłaszcza podczas Światowych Dni Młodzieży - zrelacjonował Krzysztof Jaźwiński, oficer prasowy policji w Żninie.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.