"Patronat nad plebiscytem Nauczyciel na medal to dla mnie zaszczyt"

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski/Archiwum
Małgorzata Pieczyńska

"Patronat nad plebiscytem Nauczyciel na medal to dla mnie zaszczyt"

Małgorzata Pieczyńska

Rozmowa z Piotrem Całbeckim, marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego, który objął patronat nad plebiscytem "Nauczyciel na medal".

Już po raz drugi patronuje Pan temu plebiscytowi. Dlaczego zdecydował się Pan na ten ruch?
Objęcie patronatem tego plebiscytu jest dla mnie wielkim zaszczytem. To kontynuacja Święta Edukacji Narodowej, podczas którego dziękujemy nauczycielom za ich trud i pracę. Dzięki plebiscytowi „Expressu Bydgoskiego” nie tylko 14 października, ale także teraz możemy wyróżnić najlepszych kujawsko-pomorskich pedagogów. To także okazja, by przypomnieć sobie o naszych wychowawcach, którym tak wiele zawdzięczamy. Tegoroczna edycja plebiscytu jest szczególna, bo odbywa się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Warto pamiętać, że trwałym testamentem I Rzeczypospolitej było przesłanie o potrzebie edukacji i zachowania dziedzictwa kulturowego narodu. Dzisiejsi nauczyciele kontynuują to dzieło we współczesnej Polsce.

Praca nauczyciela nie należy do łatwych, zwłaszcza teraz, gdy wdrażana jest reforma edukacji. Czego życzyłby Pan zatem nauczycielom, startującym w naszym plebiscycie?
Z szacunkiem i podziwem obserwuję, z jakim oddaniem kujawsko-pomorscy nauczyciele angażują się w pracę z młodzieżą. Cieszy również, że stale rozwijają się zawodowo, podnoszą własne kwalifikacje oraz poświęcają swój czas uczniom bez względu na to, w jakich warunkach przychodzi im pracować. Życzę im, żeby ich praca była doceniania zarówno przez tych, którzy tworzą system edukacji w Polsce, jak i rodziców oraz uczniów, którzy winni okazywać nauczycielom zaufanie i wielką wdzięczność.

Gala plebiscytowa odbędzie się w styczniu w Urzędzie Marszałkowskim i połączona będzie z konferencją edukacyjną. To także dobra zachęta dla nauczycieli do startu w tym plebiscycie...
Dzięki wysiłkom naszych nauczycieli - nie tylko w pracy merytorycznej, ale i wychowawczej - kujawsko-pomorskie szkoły należą do najlepszych w Polsce. Świadczą o tym rankingi oraz dobre wyniki uczniów na świadectwach szkolnych, konkursach przedmiotowych i olimpiadach. I to cieszy.

Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.