Parlamentarzyści i samorządowcy często padają ofiarą agresji

Czytaj dalej
Fot. brak
Sławomir Bobbe

Parlamentarzyści i samorządowcy często padają ofiarą agresji

Sławomir Bobbe

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski twierdzi, że dwukrotnie padł ofiarą ataku na swoje zdrowie, a nawet życie. Sprawców nie wykryto. Politycy i samorządowcy coraz częściej padają ofiara napaści - nie tylko listownych i słownych, ale również fizycznych. Im sytuacja polityczna bardziej napięta, tym większe prawdopodobieństwo ataku.

- Ktoś w nocy podjechał pod mój dom i rzucił w szyby kamieniami wielkości pięści. Miesiąc temu ktoś wkręcił mi trzy śruby w oponę samochodu. To wskazuje na to, że sprawca działał z premedytacją i chciał mi zaszkodzić jak najbardziej. Gdyby chciał się po prostu wyżyć, to przebiłby mi opony nożem. Wtedy od razu zauważyłbym szkodę. Śruby zauważyłem dopiero po jakimś czasie - jeździłem samochodem, z którego opony uchodziło powietrze. W każdej chwili opona mogła pęknąć, co byłoby bardzo niebezpieczne podczas jazdy - opowiedział w wywiadzie dla tokfm.pl prezydent Rafał Bruski.

Do tego incydentu doszło w październiku zeszłego roku. Policja nie wypowiada się w tej sprawie, gdyż zawiadomienie o nim Rafał Bruski złożył jako osoba prywatna, a nie urzędnik piastujący najważniejsze stanowisko w mieście. Wiadomo jednak, że postępowanie policji w związku z niewykryciem sprawców zostało umorzone. Podobnie było w sprawie kamieni, rzuconych w okna prezydenckiego domu.

Szyby leciały także w domu jednego z bydgoskich urzędników w wydziału inwestycji. Na drzwiach biura poselskiego posłów PiS w Nakle nad Notecią ktoś wypisał obraźliwe hasła. Kilka razy atakowano biuro wiceministra Bartosza Kownackiego.

Akty agresji, zwykle raczej symboliczne niż dotykające samorządowców czy polityków osobiście, nasilają się zwłaszcza wtedy, gdy rośnie temperatura politycznych sporów.

W dalszej części artykułu przeczytacie o innych atakach na polityków i samorządowców

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Bobbe

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.