Otworzą pierwszy w powiecie orlik lekkoatletyczny

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
Szymon Cieślak

Otworzą pierwszy w powiecie orlik lekkoatletyczny

Szymon Cieślak

W połowie czerwca zaplanowano otwarcie pierwszego w powiecie żnińskim orlika lekkoatletycznego. Obiekt powstaje przy stadionie.

Orlik od zawsze był powodem do dumy dla gąsawian. W końcu otrzymali dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki jako jedna z siedemnastu gmin w Polsce (w tym gronie były tylko dwa wiejskie samorządy).

Prace na dobre ruszyły w tym roku. Zgodnie z planem mają zakończyć się jeszcze przed wakacjami. - Nic nie przeszkodziło nam w pracach, nawet deszcze. Na orliku został położony asfalt i musi on „dojrzeć“ przez dwa tygodnie. Wtedy położymy warstwę poliuretanu - mówi wójt Błażej Łabędzki.

Na obiekcie zostanie między innymi posiana trawa i zamontowany system nawadniający.

Całkowity koszt budowy orlika to ok. 500 tys. zł, z czego połowa pochodzi z ministerstwa.

Na tym obiekcie mają powstać czterotorowe bieżnie o długości 200 metrów (okrężna) i 100 metrów (prosta), miejsce do pchnięcia kulą i skoku w dal. Zakupione zostanie też wyposażenie: płotki, bloki startowe.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.