Otwarcie komendy powiatowej PSP w Żninie

Czytaj dalej
Fot. Iwona Woźniak
(iwo)[email protected]

Otwarcie komendy powiatowej PSP w Żninie

(iwo)[email protected]

Na uroczystość przybyło wielu strażaków z całego województwa, a także ich rodziny. Wręczono liczne wyróżnienia oraz awanse.

Po części oficjalnej, w parku miejskim, zorganizowano festyn, podczas którego strażacy, policjanci, powiat żniński przygotowali dla dzieci i dorosłych sporo atrakcji, w tym konkursy. Zadbano też o poczęstunek. Tym razem można się było podjąć m.in. daniami z wołowiny oraz grochówką.

Mieszkańcy grodu Śniadeckich i goście chętnie zwiedzali właśnie otwartą komendę przy ulicy Dąbrowskiego.

Podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka nastąpiło też uroczyste przekazanie aut pożarniczych. Symbolicznego wręczenia dokumentów i kluczyków dokonali m.in. wojewoda kujawsko - pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz wicemarszałek Dariusz Kurzawa. Aktu poświęcenia zarówno aut, jak i komendy, dokonał ks. Mariusz Stasiak - kapelan kujawsko - pomorskich strażaków.

O oprawę muzyczną zadbała orkiestra OSP z Bysławia (gm. Lubiewo, powiat tucholski). Chwilę przed przecięciem wstęgi i tym samym uroczystym otwarciem siedziby KP PSP i JRG, Zbigniew Jaszczuk, starosta żniński - jak powiedziano - „ojciec, opiekun i orędownik tej inwestycji“, przypomniał, że obiekt, wraz z wyposażeniem, kosztował blisko 20 mln złotych (wcześniej informowaliśmy o 18 mln zł, co nie było pełną kwotą - jak zaznaczono).

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.