Opozycja już oceniła. Rząd to zrobi w piątek

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Jakubowski/Polska Press
Tomasz Plaskota

Opozycja już oceniła. Rząd to zrobi w piątek

Tomasz Plaskota

PO i Nowoczesna podsumowały pierwsze sto dni rządów PiS. PO zapowiada wniosek o odwołanie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka

Szef PO Grzegorz Schetyna podkreślał, że rząd PiS nie realizuje swoich obietnic wyborczych, ale rozlicza ośmioletnie rządy PO-PSL. – Sto dni rządów Jarosława Kaczyńskiego nie było związane z realizacją obietnic wyborczych. PiS zajmuje się dziś ośmioma latami rządów PO.

- PSL, chce rozliczać to, co zastał. Będziemy dawać świadectwo tego, że w kampanii wyborczej nie można opierać się na kłamstwie – mówił Grzegorz Schetyna.

Jako „symbol rządów nieudolności” Schetyna podał szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. Zapowiedział, że Platforma złoży w środę wniosek o wotum nieufności wobec ministra Błaszczaka.

Poseł Krzysztof Brejza, członek sejmowej Komisji do spraw Służb Specjalnych, równie krytycznie ocenił działania MSWiA, nawiązał do dymisji komendanta głównego policji i nowelizacji ustawy o policji. – To była kwintesencja pisokracji – ocenił Brejza.
Nie zabrakło też ocen rządowego programu wsparcia polskich rodzin „Program 500 plus”. Posłanka Agnieszka Pomaska stwierdziła, że program jest „wyborczym oszustwem”. Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego PO, ocenił, że dzięki programowi PiS podzielił „3 mln polskich dzieci”.

Minister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL Borys Budka mówił o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego przez prezydenta Andrzeja Dudę, Trybunale Konstytucyjnym i zmianach w prokuraturze. Stwierdził, że mamy teraz do czynienia z obradowaniem „pod osłoną nocy” i demontażem „podstawowych fundamentów państwa prawa”.

Zdaniem Petru rządy PiS doprowadziły m.in. do silnego upolitycznienia państwa, osłabienia instytucji państwa prawa, pogłębienia podziałów społecznych, osłabienia pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

Rząd podsumuje pierwszy okres swojego istnienia w piątek 26 lutego. Premier Szydło i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów mają się również odnieść do zarzutów prezentowanych w ocenach rządu przedstawionych przez PO_i Nowoczesną.

Tomasz Plaskota

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.