Opera Nova – czwarty krąg do rozwoju regionu

Czytaj dalej

Opera Nova – czwarty krąg do rozwoju regionu

Jedna z najważniejszych instytucji kulturalnych w województwie kujawsko – pomorskim zyska nowe możliwości poprzez budowę czwartego kręgu.

Najpierw, jeszcze w latach 50-tych ubiegłego wieku, było Studio Operowe i przedstawienia: "Flis" i "Verbum nobile" Moniuszki i "Wesele w Ojcowie" Kurpińskiego. Dzisiaj to imponujący, prężenie działający obiekt, zlokalizowany w atrakcyjnym miejscu Bydgoszczy, sąsiedztwie Starego Miasta.

Dzięki wspólnej inicjatywie miasta Bydgoszczy i samorządu województwa kujawsko - pomorskiego, Opera Nova zostanie powiększona o czwarty krąg, co znacząco wpłynie na dostępność oferty kulturalnej, rozwój metropolii, wzmocnienie pozycji naszego miasta i regionu nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Opera zyska nową przestrzeń wystawienniczą, sale konferencyjno - projekcyjne oraz do prób scenicznych. Rozbudowa gmachu będzie mieć przełożenie na działalność festiwalową i kongresową, co wzmocni prestiż Bydgoszczy i opery jako instytucji. Miasto zadeklarowało połowę kwoty na rozbudowę Opery.

W okresie letnim przy gmachu Opery – w amfiteatrze nad Brdą, odbywają się występy przedstawicieli różnych gatunków muzycznych w ramach cieszących się dużym zainteresowaniem mieszkańców koncertów „Rzeki Muzyki”.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.