"Okno na Polskę" powstało w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. To efekt akcji "100 Pozdrowień na 100-lecie Niepodległości"

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Małgorzata Pieczyńska

"Okno na Polskę" powstało w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. To efekt akcji "100 Pozdrowień na 100-lecie Niepodległości"

Małgorzata Pieczyńska

Sto klimatycznych pocztówek przedstawiających Bydgoszcz z lat 20 i 30. XX wieku wysłali uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych do 100 polskich szkół. W ten sposób młodzież „budowlanki” włączyła się do akcji „100 Pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”.

- Dowiedzieliśmy się o niej z Facebooka - mówi Dominika Kosińska, nauczycielka historii w Zespole Szkół Budowlanych. - W jednym z postów zachęcali do udziału w niej nauczyciele geografii. Pomysł szybko podchwycili też nauczyciele historii. Zrodziła się inicjatywa, żeby kartki z pozdrowieniami, opatrzone hasłem akcji trafiły do szkół w całej Polsce.

Tak powstało sześć list. Każda z nich liczyła po 100 placówek, co dało w sumie 600 uczestników.

- Gdy razem z koleżankami Aleksandrą Wachowiak i Joanną Piątkowską, które również uczą w Zespole Szkół Budowlanych, usłyszałyśmy o tej inicjatywie, postanowiłyśmy zachęcić naszą młodzież do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu - mówi Dominika Kosińska. - Chodziło nam o to, aby uczniowie poczuli tożsamość lokalną. To była też doskonała okazja do zaprezentowania naszej małej ojczyzny rówieśnikom w kraju, dowiedzenia się czegoś o miastach, w których żyją, czy nawiązania ze szkołami współpracy.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.