Od 60 lat szkoła szpitalna w Bydgoszczy uczy dzieci i młodzież z całej Polski

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Małgorzata Pieczyńska

Od 60 lat szkoła szpitalna w Bydgoszczy uczy dzieci i młodzież z całej Polski

Małgorzata Pieczyńska

To szkoła inna niż wszystkie. Średnio rocznie uczy się w niej 10-15 tys. dzieci i młodzieży. To niezwykli i dzielni uczniowie - pacjenci trzech bydgoskich szpitali. Zespół Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej świętuje 60-lecie.

Placówka działa w 3 bydgoskich lecznicach: Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym, Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym i Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. Jurasza. Dyrekcja i administracja mieszczą się gościnnie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej.

- Jesteśmy szkołą, w której to nie uczniowie przychodzą do szkoły, lecz szkoła przychodzi do uczniów - mówi Anna Pietras, koordynator ds. mediów przy Zespole Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej. - Średnio w ciągu roku szkolnego przewija się przez naszą placówkę 10-15 tys. uczniów z Bydgoszczy, naszego województwa, ale też z całego kraju. Wiedzę przekazuje im 52 nauczycieli. Zajęcia odbywają się na szpitalnych oddziałach w wyznaczonych pomieszczeniach np. świetlicy, ale czasem trzeba też udać się do sal chorych. Tu decyduje stan zdrowia uczniów.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.