Obchody stulecia III powstania śląskiego rozpoczęte

Czytaj dalej
Fot. UMWO Opole
Krzysztof Ogiolda

Obchody stulecia III powstania śląskiego rozpoczęte

Krzysztof Ogiolda

Inauguracyjne posiedzenie Komitetu Honorowego Obchodów 100-lecia III Powstania Śląskiego odbyło się 15 marca w urzędzie marszałkowskim.

- Mam nadzieję, że komitet honorowy będzie także komitetem organizacyjnym, bo skupia wspaniałe grono osób związanych z wieloma ważnymi instytucjami, które już przygotowały wiele rocznicowych wydarzeń – mówił marszałek Andrzej podczas posiedzenia.

- Jesteście Państwo autorytetami, a zarazem reprezentantami bogactwa palety bardzo wielu różnych środowisk społecznych, na których pozyskaniu bardzo nam zależy. Jest to niezbędne, żeby zapewnić obchodom doniosłej rocznicy powstań należną rangę – dodał marszałek.

Podkreślał, że tegorocznym obchodom przyświecają wielorakie cele. To przyczynienie się do upowszechnienia i utrwalenia wiedzy o powstaniach, wyrażenie wdzięczności bohaterom powstań, podkreślenie znaczenia zrywów niepodległościowych i symboli z nimi związanych, to także pobudzenie zainteresowania społeczeństwa, w tym dzieci i młodzieży, historią Śląska oraz skupienie uwagi opinii publicznej na Śląsku.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Ogiolda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.