Sławomir Bobbe

Nowy układ drogowy na Okolu to problem dla ciężarówek? ZDMiKP zaprzecza i zapewnia, że jest bezpieczniej

Niektórzy narzekają na brak możliwości skrętu w lewo z ul. grunwaldzkiej w ul. kraszewskiego. Drogowcy są zdania, że przebudowa skrzyżowania wpłynęła Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz Niektórzy narzekają na brak możliwości skrętu w lewo z ul. grunwaldzkiej w ul. kraszewskiego. Drogowcy są zdania, że przebudowa skrzyżowania wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa kierowców i pieszych.
Sławomir Bobbe

Zakaz skrętu to ogromny kłopot dla pojazdów jadących na ulicę Kraszewskiego. Na Okolu chcą powrotu do starego rozwiązania.

- Po remoncie, jadąc od centrum ulicą Grunwaldzką nie można skręcić w ul. Kraszewskiego, jak wcześniej. Wszystkie auta jadące do Atosa i ciężarówki do Unilevera muszą okrążyć rondo gen. Maczka i dopiero wtedy skręcić w prawo w Kraszewskiego - mówi nasza Czytelniczka z Okola. - Kto jeździ tamtędy wie, że to rondo jest wiecznie zakorkowane, a dodatkowy ruch tylko korkuje je bardziej. Poza tym duże auta nie są w stanie skręcić w prawo w Kraszewskiego, jeśli na sąsiednim pasie są auta, a są niemal zawsze. Droga jest zbyt wąska, a profil skrętu zbyt ostry, by dało się wykręcić. Ciężarówki manewrują więc, zajeżdżając na dugi pas Grunwaldzkiej, blokując tym samym ruch. A wystarczyłoby wrócić do poprzedniego rozwiązania i umożliwić wjazd z Grunwaldzkiej w Kraszewskiego. Co ciekawe, jadąc do centrum Grunwaldzką zaplanowano skręt w lewo do nowego Lidla. Czyli jak się chce, to się da. Tylko ktoś w naszym Zarządzie Dróg nie chce. Dlaczego? - dodaje kobieta.

***Zapraszany do lektury dalszej części artykułu***

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Bobbe

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.