Nowy film Janusza Majewskiego - "Czarny mercedes". Miłość, namiętność i zbrodnia w czasach II wojny światowej

Czytaj dalej
Paweł Gzyl

Nowy film Janusza Majewskiego - "Czarny mercedes". Miłość, namiętność i zbrodnia w czasach II wojny światowej

Paweł Gzyl

Janusz Majewski powraca z nowym filmem. Słynny reżyser zakończył właśnie zdjęcia do thrillera „Czarny mercedes”.

Janusz Majewski to jeden z najbardziej zasłużonych reżyserów dla polskiego kina. Ma on w swym dorobku tak znane filmy, jak „Zazdrość i medycyna”, „Zaklęte rewiry”, „C. K. dezerterzy” czy „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. Tym razem nestor polskiego kina wziął na warsztat kryminalną powieść własnego autorstwa.

– Inspiracją do napisania powieści były kronikarskie zapiski jednego z mieszkańców getta warszawskiego, które znaleziono po wojnie. One mnie poraziły. Wynikało z nich, że w pewnym momencie w getcie funkcjonowało około 60 nocnych lokali-restauracji i dancingów. To mi się w głowie nie mieściło, bo my zawsze widzieliśmy nędzę, głód, śmierć, dzieci przemycające kartofle z drugiej strony muru. A tu nagle takie odkrycie – bawiono się, jedzono i pito rarytasy, bo pieniądze mogą wszystko – tłumaczy reżyser.

W dalszej części tekstu:

  • O czym opowiada "Czarny mercedes"?
  • Kto występuje w rolach głównych?
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Gzyl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.