Sławomir Bobbe

Nocą na dworcu Bydgoszcz Główna w kasie biletów nie ma

Jak widać na naszych wczorajszych zdjęciach z bydgoskiego dworca kasy cieszą się sporym zainteresowaniem pasażerów. Od 1 maja, bilety na nocne połączenia Fot. Wojciech Arkuszewicz Jak widać na naszych wczorajszych zdjęciach z bydgoskiego dworca kasy cieszą się sporym zainteresowaniem pasażerów. Od 1 maja, bilety na nocne połączenia lepiej kupić z wyprzedzeniem
Sławomir Bobbe

- Konduktor sprzedając bilet w pociągu nie zagwarantuje nam miejscówki - denerwują się nasi Czytelnicy. PKP Intercity ogranicza funkcjonowanie kas na dworcu Bydgoszcz Główna. Po godzinie 22.05, do samego rana biletu w kasie już się nie kupi.

Od 1 maja na dworcu PKP Bydgoszcz Główna nie działają już całodobowe kasy. Jak zatem kupić bilet na przejazd wieczorem i nocą?

Bardzo i niemile zdziwili się niedawno podróżni, którzy przybyli na dworzec po godzinie 22.05. Wszystkie kasy o tej porze były już bowiem zamknięte (otwierane są o godzinie 5.15). Pozostało im - po wejściu do pociągu - poszukać konduktora, który sprzedałby im bilet lub użycie biletomatu, który znajduje się na poziomie -1, obok kas biletowych. Bilety na przejazdy PKP Intercity można kupować również w kasach Przewozów Regionalnych, tyle że te… zamykane są jeszcze wcześniej.

W Toruniu sytuacja jest jeszcze gorsza, na stacji Toruń Główny od 1 maja kasa czynna jest w tygodniu w godz. 5:15 - 20:50, a w weekendy od 6:45 do 20:50. W Inowrocławiu kasę PKP IC zamknięto już w 2012 roku i mimo zabiegów prezydenta Ryszarda Brejzy i miejskich radnych nie udało się wpłynąć na PKP, by spółka kasę przywróciła. Wtedy decyzję tę tłumaczono optymalizacją kosztów i stopniowym przechodzeniu na mobilne kanały płatności za bilety.

 • W jakich miastach zostały kasy całodobowe?
 • Gdzie bilet na nocny pociąg z Bydgoszczy?

Przeczytasz w dalszej części artykułu.

 

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Sławomir Bobbe

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.