Nikt nie szczędził grosza na nakielskie hospicjum

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Nikt nie szczędził grosza na nakielskie hospicjum

Maja Stankiewicz

Wrzucisz pieniążek do puszki, dostaniesz palemkę wielkanocną.

Takie akcje odbyły się w kilku miejscowościach powiatu nakielskiego. Zbierano datki na szczytny cel - zakup leków i sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych hospicjum domowego w Nakle.

Apel Dobrosławy Jedynak, szefowej Fundacji Salus Homini, spotkał się z dużym odzewem. Kwesty przeprowadzono nie tylko w Nakle, także w Potulicach, Samostrzelu, Występie, Paterku, Samsiecznie, Sadkach, Dębowie i Mroczy.

Akcję charytatywną przed świętami Fundacja Salus Homini zorganizowała ósmy raz. Takiego odzewu jak w tym roku jeszcze nie było. Dla darczyńców zabrakło palemek, choć przygotowano ich bardzo dużo.

- Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu! Duża radość pomieszana ze wstydem, że nie sprostaliśmy zapowiedzi. Przepraszamy tych, którzy odeszli z pustymi rękoma. Bardzo się postaramy, żeby w przyszłym roku nie zawieść - napisała do nas w imieniu fundacji Dobrosława Jedynak.

Podała wyniki kwesty. Podczas zbiórek w Palmową Niedzielę do puszek wpadło 7 tys. 754 zł i 29 groszy. Po odliczeniu poniesionych kosztów, czyli pieniędzy wydanych na zakup materiałów do wykonania palemek, pozostała kwota 6 tys. 390 zł i 6 groszy.

Fundacja Salus Homini w Nakle niesie pomoc niepełnosprawnym i chorym, a także zajmuje się organizacją wolontariatu. Działa dziesięć lat. 16 kwietnia w auli LO im. Krzywoustego w Nakle odbędzie się uroczystość jubileuszowa połączona z konferencją. Wcześniej, o godz. 8, msza św.

- Niech czuje się zaproszony każdy, kto w najmniejszy sposób związany był, jest lub zamierza być z fundacją Salus Homini - podkreśla Dobrosława Jedynak. Prosi, by dziś potwierdzić obecność. Podczas konferencji pt. „Nie jesteśmy bezradni, czyli o tym jak wzmacniać odporność psychiczną” wręczone zostaną statuetki „Przyjaciel Fundacji”.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.