Niewidomy 13-latek podbija internet, a znany muzyk Gromee funduje mu elektroniczne pianino

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Małgorzata Pieczyńska

Niewidomy 13-latek podbija internet, a znany muzyk Gromee funduje mu elektroniczne pianino

Małgorzata Pieczyńska

Choć ma zaledwie 13 i jest niewidomy od urodzenia, to przełamuje bariery i udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. - Uwielbiam bawić się dźwiękami. W przyszłości chciałbym zostać pianistą i DJ-em - mówi Igor Sobierajski, który z pasją gra na pianinie. Swoim wykonaniem przeboju „Light Me Up” Gromee’go chwycił za serce nie tylko znanego artystę, ale i liczną rzeszę internautów.

O Igorze Sobiejarskim, niewidomy 13-latku, który uczęszcza do klasy VI w bydgoskim ośrodku Braille’a oraz uczniu bydgoskiej szkoły muzycznej, zrobiło się głośno w całej Polsce, gdy w minioną sobotę wystąpił w programie Dzień Dobry TVN. W studiu towarzyszyli mu rodzice i jego idol - remikser, DJ i zarazem producent muzyczny Gromee. Artysta, którego utwór „Light Me Up” wykonał na pianinie i zamieścił na Youtube Igor, ufundował mu profesjonalne pianino elektroniczne.

- Film z nagraniem Igora dostałem od moich fanów - mówił w programie DD TVN Gromee. - Słuchałem go wielokrotnie i popłynęły mi łzy. Tu nie chodzi o ten utwór, lecz o tak jak młody człowiek ma piękny świat i pasję do muzyki. Miałem gęsią skórkę, gdy go słuchałem.

Wizyta Gromee’go i prezent od muzyka były niespodzianką dla Igora. - Nie wiedziałem, co powiedzieć. Byłem w szoku - mówił nam we wtorek Igor, którego odwiedziliśmy w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. L. Braille’a . - Keyboard wypróbowałem zaraz po powrocie z Warszawy. Jest super. Nagrałem już nawet utwór z dedykacją dla Gromee’go, żeby mu podziękować. Pierwszy raz występowałem w telewizji i jestem trochę oszołomiony tym, co się teraz wokół mnie dzieje. Nie czuję się gwiazdą, choć na antenie telewizyjnej tak się stresowałem, że powiedziałem coś zupełnie odwrotnego.

Igor przyznaje, że przebój Gromee’go słyszał wiele razy w radio i na Youtube. Przeczytaj dalszą część artykułu i dowiedz się jak zaczeła się jego pasja.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.