Nie żyje 18- latka. Potrącił ją śmiertelnie rówieśnik

Czytaj dalej
Iwona Marciniak

Nie żyje 18- latka. Potrącił ją śmiertelnie rówieśnik

Iwona Marciniak

Do tragedii doszło na drodze między Kołobrzegiem, a Gościnem

Był niedzielny, późny wieczór. Po godz. 22. Na drodze wojewódzkiej 162, na odcinku Kołobrzeg - Gościno, mogło być ruchliwie, bo w Kołobrzegu dobiegała końca wielka impreza na plaży, inaugurująca lato. 18-latek z powiatu świdwińskiego, siedzący za kierownicą samochodu marki Renault Laguna jechał w stronę Kołobrzegu. Z nim czwórka pasażerów. Na wysokości wioski Kopydłówek, niedaleko zjazdu w stronę Siemyśla, potrącił dwie idące skrajem jezdni dziewczyny. Szły we trójkę, prawą stroną.

Policja ustaliła, że tylko najstarsza z dziewcząt szła poboczem, obok niej, już po jezdni wędrowały: najmłodsza - 17-latka i właśnie 18-latka. Dziewczyny z niedalekich wiosek Świelubie i Bardy, położonych po sąsiedzku(w gminie Dygowo). 18-latka ze Świelubia otrzymała najmocniejsze uderzenie. Jej o rok młodsza koleżanka została lekko ranna.

Na miejsce przyjechało pogotowie, policja i strażacy, którzy oświetlili teren.

Ratownicy przystąpili do reanimacji. Bezskutecznie. Dziewczyna zmarła na miejscu tragedii. 17 - latka została przewieziona do koszalińskiego szpitala.

Droga przez dłuższy czas była nieprzejezdna.

18 - letni kierowca był trzeźwy. Policja ustala okoliczności wypadku. Również to, z jaką prędkością jechało renault. To prosty odcinek drogi.

Nie ma jednak wątpliwości, że dziewczyny nie zachowały się prawidłowo. Decydując się na pieszą wędrówkę zwłaszcza wzdłuż nieoświetlonej szosy, która bywa ruchliwa, między dwiema ścianami lasu, powinny iść lewym poboczem. Wtedy widziałyby nadjeżdżające pojazdy.

Wygląda na to, że nie mały też żadnych odblaskowych elementów odzieży, żadnych opasek, nie mówiąc już o odblaskowych kamizelkach.

- Jeśli ich akurat nie mamy, możemy użyć zwykłej latarki - mówi rzecznik kołobrzeskiej komendy, mł. asp. Tomasz Kwaśnik. - Proszę pamiętać, że o zmroku pieszy, zwłaszcza ubrany w ciemny strój, bywa zauważany przez kierowcę z odległości zaledwie 20 m. Założenie kamizelki odblaskowej, odblaskowej opaski, czy po prostu odzieży z jakąś odblaskową wstawką, zwiększa postrzeganie pieszych przez kierowców nawet do 150 metrów.

Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.