Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Nauczyciele mówią: Dość! Niewykluczone, że dojdzie do strajku

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Mehring/Archiwum
Małgorzata Pieczyńska

Nauczyciele mówią: Dość! Niewykluczone, że dojdzie do strajku

Małgorzata Pieczyńska

- Kwoty podwyżek wynagrodzeń dla nauczycieli przedstawione przez minister edukacji są nie do przyjęcia - twierdzi Związek Nauczycielstwa Polskiego. W czwartek (10 stycznia) ma zapaść decyzja w sprawie protestu.

Już przed świętami nauczyciele dali wyraz swojemu niezadowoleniu. W Bydgoszczy w niektórych szkołach np. SP nr 14 i SP nr 63 część pedagogów wzięła L4. Była to oddolna inicjatywa nauczycieli, a nie akcja firmowana przez związkowców. - W naszej szkole w najgorszym momencie aż 26 z 51 nauczycieli przebywało na zwolnieniach lekarskich - mówi Anna Bross-Krymer, dyrektorka SP nr 14. - To utrudniło pracę szkoły. Po Nowym Roku sytuacja się unormowała. Mamy wkrótce koniec I semestru i nauczyciele wiedzą, że wiąże się z tym mnóstwo pracy.

Spokojnie było też we wtorek (8 stycznia) w SP nr 63, gdzie przed świętami na chorobowe udało się 27 nauczycieli. Kadra pedagogiczna liczy tu ponad 100 osób, a dyrekcja musiała wtedy szybko organizować zastępstwa. - Jesteśmy dużą szkołą, więc zgodnie z planem 18-20 grudnia przeprowadziliśmy próbny egzamin ósmoklasisty - mówi Przemysław Kotłowski, dyrektor SP nr 63. - W styczniu pracujemy bez zakłóceń.

Z dalszej części artykułu dowiesz się: 

 • w jakich szkołach są problemy z przeprowadzeniem lekcji z powodu braku nauczycieli
 • jakich podwyżek żądają nauczyciele
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.