Nauczyciel na medal: Wiemy już, kto powalczy w finale wojewódzkim plebiscytu

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Małgorzata Pieczyńska

Nauczyciel na medal: Wiemy już, kto powalczy w finale wojewódzkim plebiscytu

Małgorzata Pieczyńska

Znamy już zwycięzców etapu powiatowego plebiscytu "Nauczyciel na medal", którzy powalczą w finale wojewódzkim. - Finiszu głosowania nie zapomnimy do końca życia. Emocje były niesamowite - mówi zgodnie laureaci. Od piątku (7 grudnia) można na nich oddawać kolejne głosy. Czas na wielki finał.

W środę o godz. 21 zakończyliśmy głosowanie w etapie powiatowym. Triumfatorzy w trzech kategoriach: Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Nauczyciel klas IV-VIII i gimnazjum i Nauczyciel szkoły ponadpodstawowej zostali wybrani osobno w Bydgoszczy oraz powiecie bydgoskim (także w Toruniu i pozostałych powiatach województwa) i awansowali do finału wojewódzkiego, zachowując głosy zdobyte w etapie powiatowym. Głosowanie w tym etapie rozpoczyna się 7 grudnia i potrwa do 14 grudnia, do godz. 21.

- Ależ to były emocje. Chyba dziś nie zasnę - mówiła na gorąco po zakończeniu głosowania Karolina Trepka, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej z SP nr 63 w Bydgoszczy. - Już odebrałam kilka telefonów z gratulacjami. Przez całą środę rodzice i dzieci trzymali za mnie kciuki i dawali sygnały, że głosują. To było niesamowite. Drugi raz startuję w tym plebiscycie. Przed rokiem byłam druga w Bydgoszczy. Myślałam, że tym razem też tak będzie, bo Agnieszka Płotnicka z SP nr 56 jeszcze na pół godziny przed końcem głosowania prowadziła. Tak naprawdę wszystko rozstrzygnęło się w ostatnim kwadransie. Byłam w szoku, ale bardzo cieszę się z wygranej. Dziękuję wszystkim za głosy.

W zwycięstwo wciąż nie może uwierzyć Joanna Czaplewska z SP nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Bydgoszczy. - Czy to się naprawdę dzieje? - z niedowierzaniem pytała zaraz po zakończeniu głosowania. - Mam małego synka Cyprianka. Usypiałam go, ale mąż siedział przy komputerze i śledził wyniki. Miałam więc relację na żywo. Katarzyna Bandurska z SP nr 36 była mocną rywalką. Różnice między nami były naprawdę niewielkie, chwilami dzieliły nas 2-4 głosy. Wygląda na to, że na finiszu rodzice i uczniowie z mojej klasy VI D wzięli sprawy w swoje ręce i posypały się SMS-y. Pierwszy zadzwonił z gratulacjami mój tata, a potem telefon dzwonił już non stop.

W Bydgoszczy w kategorii "Nauczyciel szkoły ponadpodstawowej" triumfował z kolei Grzegorz Lewandowski, nauczyciel przedmiotów zawodowych w klasach: technik logistyk i technik spedytor w Zespole Szkół Spożywczych. - W końcówce głosowania starałem się zachować spokój - mówi. - W ciągu dnia zerknąłem na wyniki i byłem zdumiony, bo liczba głosów w szybkim tempie rosła. Potem poszedłem na zakupy, kupiłem sobie spodnie i pojechałem po żonę. Do komputera usiadłem kwadrans przed godz. 21 i wtedy poczułem dreszczyk emocji. Pierwszy raz startuję w tym plebiscycie i cieszę się z awansu do finału. Ta wygrana to dowód, że to, co robię ma sens. Start w "Nauczycielu na medal” to dla mnie ciekawe przeżycie.

W powiecie bydgoskim w kat. “Nauczyciel szkoły ponadpodstawowej” awans do finału wojewódzkiego wywalczyła Małgorzata Fronckiewicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim.

Pierwsze gratulacje otrzymała już Hanna Kisiała, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej z SP nr 1 w Koronowie. - Bardzo się cieszę z wygranej, choć nie było łatwo. W naszej kategorii toczyła się ostra rywalizacja, bo moja rywalka nie odpuszczała. W głosowanie bardzo zaangażowali się rodzice moich uczniów. W środę już od godz. 18 na bieżąco kontrolowali wyniki i o wszystkim mnie informowali. Dzieci z wrażenia nie spały, tylko dopytywały się, czy ich pani już wygrała. Emocje były ogromne! Wygrana to dla mnie wspaniały prezent na mikołajki. Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom i rodzicom, to było wspaniałe!

Marcin Stawluk wygrał w powiecie w bydgoskim w kategorii „Nauczyciel klas IV-VIII i gimnazjum”. Jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Białych Błotach. - Moja wygrana to również sukces szkoły, z którą jestem bardzo związany – mówi. - Wiem, że uczniowie trzymali za mnie kciuki, że wspierali mnie ich rodzice, za co im bardzo dziękuję. Finał był gorący! Przyznaję, że do ostatniej minuty razem z żoną śledziliśmy wyniki głosowania. Wcale nie miałem pewności, czy wygram. Moim „agentem pr” była żona, która mobilizowała znajomych, także na Facebooku. Fajnie, że udało się wygrać. Co będzie dalej, zobaczymy, ale zwycięstwo w powiecie to dla mnie wielki sukces.

W całym województwie o ten zaszczytny tytuł walczyło 1459 pedagogów, w tym 165 z Bydgoszczy i 57 z powiatu bydgoskiego. Tegoroczna edycja bije rekordy popularności. Spora w tym zasługa rodziców, uczniów oraz naszych Czytelników. Udowodnili bowiem, że siła mediów społecznościowych potrafi być potężna. Wielu nauczycieli nominowano bowiem na Facebooku w komentarzach.

W tym roku po raz pierwszy wybierzemy też „Szkołę Roku”. Już wiemy, że do finału wojewódzkiego z Bydgoszczy awansowała Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Sokrates, a z powiatu bydgoskiego Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Żołędowie. Gratulujemy!

Nowością jest też kategoria “Nauczyciel Akademicki Roku”. Tu kandydaci rywalizują w kat. wojewódzkiej. Głosowanie w niej przebiega jednoetapowo i trwa do 14 grudnia do godz. 21. W czwartek (6 grudnia) o godz. 11 na prowadzeniu wciąż utrzymywał się mgr inż. Maciej Rakowski z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.

Ten prestiżowy plebiscyt organizujemy wspólnie z toruńskimi „Nowościami” i „Gazetą Pomorską” pod patronatem Piotra Całbeckiego, marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. Na laureatów czekają cenne nagrody. Dla nauczycieli mamy, m.in., vouchery na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy, wyjazdy do SPA, zaproszenia na konferencję edukacyjną. Laureaci w kat. „Szkoła Roku” otrzymają, m.in., talony na zakup materiałów w Leroy Merlin. Więcej: www.expressbydgoski.pl/nauczyciel.

Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.