Natalia i Kacper z VIII LO w Bydgoszczy zdradzają, jakie tematy pasowałyby im na maturze

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Małgorzata Pieczyńska

Natalia i Kacper z VIII LO w Bydgoszczy zdradzają, jakie tematy pasowałyby im na maturze

Małgorzata Pieczyńska

Maturzyści odliczają dni do egzaminu dojrzałości. - Na pisemnym polskim najbardziej ucieszyłaby nas "Lalka" Bolesława Prusa - mówią Natalia Gapska i Kacper Filipiuk z VIII LO w Bydgoszczy.

Tegoroczna matura rozpocznie się 6 maja. Do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku z całej Bydgoszczy zgłoszonych zostało do niej 3539 uczniów. To osoby, które po raz pierwszy mają zdawać egzamin dojrzałości. W tym gronie są Natalia Gapska i Kacper Filipiuk z VIII LO w Bydgoszczy. To właśnie im w tym roku „Express” będzie towarzyszył na maturze.

Lekkie rozprężenie

Natalia uczęszczała do klasy III A o profilu lingwistyka z elementami prawa i dyplomacji. Kacper do klasy III W o profilu wojskowym. Oboje, z uwagi na strajk nauczycieli, nie odebrali jeszcze świadectw, ale... - Ma to nastąpić 30 kwietnia - mówi Natalia, która jeszcze w piątek przed południem nie miała wystawionych ocen z 3 przedmiotów. - Trochę się stresuję, ale jestem dobrej myśli. Strajk nauczycieli trochę namieszał mi w głowie. Śledziłam doniesienia medialne i myślałam, że matury się opóźnią. To spowodowało pewne rozprężenie. Nie ukrywam, zrobiłam sobie przerwę w przygotowaniach, ale teraz już koncentruję się na nauce. Dorywczo pracuję w food trucku na Wyspie Młyńskiej, ale zabieram książki ze sobą. W każdej wolnej chwili „Pan Tadeusz” jest ze mną.

Śledziłam doniesienia medialne i myślałam, że matury się opóźnią. To spowodowało pewne rozprężenie. Nie ukrywam, zrobiłam sobie przerwę w przygotowaniach, ale teraz już koncentruję się na nauce.

Kacper ma już wystawione wszystkie oceny. - Nie denerwowałem się, bo z żadnego przedmiotu nie byłem zagrożony - mówi 18-latek. - Nauczyciele strajkując nie chcieli blokować uczniów. Chociaż z uwagi na ich protest, uczeń, który miał słabsze stopnie i chciał poprawić oceny, takiej szansy został jednak pozbawiony.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.