Nasadzenia w Białymstoku. Na skwerach, rondach i w parkach w najbliższych dniach pojawią się stokrotki i kolorowe bratki

Czytaj dalej
Fot. Urząd Miejski Białystook
(mg)

Nasadzenia w Białymstoku. Na skwerach, rondach i w parkach w najbliższych dniach pojawią się stokrotki i kolorowe bratki

(mg)

Do pierwszych wiosennych nasadzeń już przygotowywane jest rondo Lussy. W najbliższych dniach donice z kwiatami pojawią się także na ul. Lipowej. Zaraz potem przyjdzie czas na Planty. Wiosna na dobre zawitała do Białegostoku.

- W wielu miejscach można już zauważyć wystające z ziemi rośliny, zwłaszcza żółte i fioletowe krokusy. Z każdym dniem kwiatów w mieście będzie coraz więcej - zapewnia Agnieszka Błachowska z białostockiego magistratu.

Dodaje, że w tegorocznej wiosennej kolekcji kwiatowej przeważać będą stokrotki i bratki w różnych odmianach i kolorach.

- To rośliny lubiane przez mieszkańców, ponadto mało wrażliwe na przygruntowe przymrozki, które mogą jeszcze występować w najbliższym czasie - dodaje Agnieszka Błachowska.

Pola słoneczników w Białymstoku. To teraz najmodniejsze miejsce w mieście. Zdjęcie ze słonecznikami w tle chce mieć każdy

Wiosenne nasadzenia rozpoczną się w tym tygodniu. We wtorek i w środę będą prowadzone prace na rondzie Lussy. W kolejnych dniach kwiatami wypełnią się donice w centrum miasta, a na ul. Lipowej przy Księgarni Naukowo-Technicznej pojawią się stokrotki. Natomiast od 16 marca będą prowadzone prace przy kwiatowej aranżacji w Parku Planty. Nasadzenia obejmą także ulice: Nowy Świat, Spółdzielcza, Suraska, Plac Uniwersytecki, Piękna, J. Kilińskiego, H. Sienkiewicza, Plac Jana Pawła II, Słonimska, Plac Centralny, Kościelna, Rynek Kościuszki i Lipowa.

– W tym roku warunki pogodowe pozwalają na wcześniejsze niż zwykle wiosenne upiększanie miasta kwiatami. Jak zawsze dbamy o to, by w Białymstoku nie brakowało zieleni, żeby miasto było coraz piękniejsze – zapewnia zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Upiększą go również kwietne łąki, które, podobnie jak w ubiegłym roku powstaną w pasach drogowych oraz na działkach gminnych, w pobliżu pasów drogowych. Będą to miejsca takie jak rejon skrzyżowania ul. Piastowskiej z ul. J.K. Branickiego, Aleja Jana Pawła II, czy plac przed kościołem Zmartwychwstania Pańskiego, gdzie rok temu posadzono słynne na cały świat słoneczniki.

- Każdego roku łączna powierzchnia łąk kwietnych na terenie miasta będzie wynosiła od 5 do 6,5 ha - przypominają urzędnicy.

(mg)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.