Iwona Góralczyk

Na rowerach pojedziemy do Grodu Piasta. W niedzielę!

Za kilka dni rusza kolejny rajd w ramach akcji Kujawsko - Pomorskie na rowery. Warto wziąć udział. Są nagrody! Fot. Facebook/Mariusz Bogdański Za kilka dni rusza kolejny rajd w ramach akcji Kujawsko - Pomorskie na rowery. Warto wziąć udział. Są nagrody!
Iwona Góralczyk

W najbliższą niedzielę, 15 maja, rajd promujący turystykę rowerową na Pałukach. Chętni przemierzą 29 kilometrów. Start o godz. 11 na rynku w Żninie.

Spod Baszty przejedziemy ulicami Sądową, Szkolną, 700- lecia do ronda, na którym skręcimy w ulicę Gnieźnieńską. Później jedziemy cały czas prosto w kierunku Gąsawy, mijając Podgórzyn. Na skrzyżowaniu w Wenecji skręcamy w lewo. Dojeżdżając do lasu, za łukiem, skręcamy w prawo w asfaltową drogę leśną, którą jedziemy cały czas prosto, aż do skrzyżowania z drogą Łysinin - Folusz. Na „krzyżówce” jedziemy prosto, dojeżdżamy do drogowskazu Gród Piasta i zgodnie z nim skręcamy w lewo.

Dojeżdżamy do Ośrodka Rehabilitacyjno- Wypoczynkowego Gród Piasta, gdzie odbędzie się postój, podczas którego będzie chwila na odpoczynek i możliwość wzięcia udziału w konkursach z nagrodami. Nagrodą główną będzie - jak co roku - rower. I ruszamy w drogę powrotną do Żnina. Meta tegorocznego rajdu znajduje się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego PTTK, przy ulicy Szkolnej 16. A tam na uczestników czekać będą pamiątkowe medale.

Na najmłodszych uczestników, dla których będzie to pierwszy rajd rowerowy, organizatorzy przygotują pamiątkowe dyplomy. Biuro zawodów, gdzie będzie można odbierać pakiety: czynne w niedzielę, 15 maja br. od 9 do 11 na rynku. Formularz na stronie www.kujawsko-pomorskienarowery.pl.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.