Na placu budowy nowej Astorii praca wre, tymczasem trwają konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania stref zewnętrznych

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Małgorzata Pieczyńska

Na placu budowy nowej Astorii praca wre, tymczasem trwają konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania stref zewnętrznych

Małgorzata Pieczyńska

Pytania o możliwość rozbudowy widowni nowej Astorii zdominowały spotkanie dotyczące zagospodarowania terenu wokół tego obiektu. Do 15 października potrwają konsultacje społeczne w sprawie czterech stref zewnętrznych. Dopiero po ich zakończeniu ratusz przedstawi, jakich poprawek chcieliby mieszkańcy.

Temat trybun na basenie olimpijskim od początku budzi ogromne emocje wśród mieszkańców. Wielu uważa, że ok. 450 miejsc na trybunach to za mało, aby organizować tu imprezy pływackie wysokiej rangi. Mieszkańcom tłumaczono, że rozbudowa trybun nie jest już możliwa. Odbyłoby się to bowiem kosztem basenów zewnętrznych i wymagało zaprojektowania budynku od nowa. Inwestycja przesunęłaby się w czasie.

Do 15 bm. potrwają konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania terenu przy Astorii. W miniony czwartek ratusz chciał poznać pierwsze opinie bydgoszczan na temat 4 stref, które mają tu powstać. Na pytania odpowiadali przedstawiciele wykonawcy robót - firmy Alstal i Urzędu Miasta.

- Szkoda tylko, że tak niewielu bydgoszczan skorzystało z zaproszenia na spotkanie, które odbyło się na terenie kampusu WSG, bo była świetna okazja do dyskusji - mówi radna Monika Matowska, członek Zespołu ds. Partycypacji Społecznej.

Jan Dopierała, przewodniczący Rady Osiedla Okole, na spotkaniu nie był, ale zauważa: - Tyle mówi się o wyprowadzaniu ruchu aut z centrum miasta, a gdy ruszy nowa Astoria, będzie tu ogromny kłopot z parkowaniem. Już teraz na sąsiednich ulicach brakuje miejsc parkingowych. Strach pomyśleć, co będzie dalej.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.