Muzealnicy z Prudnika nakręcili film. Przypominają w nim postać XIX-wiecznego działacza

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Muzeum Ziemi Prudnickiej
Krzysztof Strauchmann

Muzealnicy z Prudnika nakręcili film. Przypominają w nim postać XIX-wiecznego działacza

Krzysztof Strauchmann

W Internecie jest już dostępny 50-minutowy film dokumentalny o polskim działaczu i nauczycieli na XIX-wiecznej Opolszczyźnie - Filipie Robocie. Przygotowało go Muzeum Ziemi Prudnickiej.

- Zdecydowaliśmy się na formę filmową, żeby dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Żyjemy w czasach, gdy słowo pisane niestety ustępuje przekazowi audiowizualnemu – tłumaczy Wojciech Dominiak, dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej.

Pracownicy muzeum zamienili się w ekipę filmową. Przygotowali scenariusz, wybrali plenery, zajęli się make – upem występujących. Sami zrobili też selekcję materiału i zmontowali ostateczną wersję, która od soboty 12 września jest dostępna na portalu Youtube i na profilu facebookowym muzeum.

Od początku pandemii muzealnicy z Prudnika nakręcili 22 krótkie filmy prezentacyjne w cyklu Muzeum Podręczne. Najnowszy firm ma charakter długometrażowy, trwa prawie 50 minut i jest solidnie przygotowanym dokumentem.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Strauchmann

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.