Można zapobiec rodzinnym tragediom. Policjanci doradzają

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Muszyński
Iwona Góralczyk

Można zapobiec rodzinnym tragediom. Policjanci doradzają

Iwona Góralczyk

Do soboty twa akcja pn. Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Żnińscy policjanci udzielają zainteresowanym porad prawnych.

- Zapraszamy od godziny 8 do 14 do komendy policji przy Placu Wolności 4 - mówi Krzysztof Jaźwiński, oficer prasowy KPP w Żninie.

- To potrzebna akcja. Jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przypadki, z jakimi spotkali się niejednokrotnie nasi funkcjonariusze, niekiedy wymagały szybkiej i skoordynowanej interwencji. Niestety brak świadomości własnych praw lub pozostawanie obojętnym na problemy innych ludzi prowadzi często do pogłębiania się patologicznych zachowań, a nawet rodzinnych tragedii.

Dlatego na spotkania zapraszamy wszystkich, którzy podejrzewają, że ich prawa są łamane oraz tych, którzy są świadkami np. przemocy w rodzinach, gdy cierpi dziecko. Wówczas przekazane informacje pozwolą na udzielenie pomocy lub skierowanie do właściwej instytucji pomocowej.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.