Morderstwo w bloku przy ul. Popiełuszki w Białymstoku. Prokuratura: 51-latek udusił partnerkę gołymi rękoma

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Magdalena Kuźmiuk

Morderstwo w bloku przy ul. Popiełuszki w Białymstoku. Prokuratura: 51-latek udusił partnerkę gołymi rękoma

Magdalena Kuźmiuk

Do Sądu Okręgowego w Białymstoku trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu Cezaremu B. Mężczyzna jest oskarżony o uduszenie swojej rok starszej partnerki. Grozi mu dożywocie.

Do tragedii doszło 9 stycznia tego roku w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Popiełuszki w Białymstoku. Prokuratura ustaliła, że 51-letni oskarżony - będąc w stanie nietrzeźwości - wszczął awanturę domową. Kilka razy uderzył swoją rok starszą partnerkę pięścią w twarz, a gdy upadła na podłogę - zaczął dusić.

Białystok. Zabójstwo w bloku przy Popiełuszki. 51-latek podejrzany o zabójstwo konkubiny. Sąd uwzględnił wniosek o areszt

Cezary B. zatkał dłonią nos i usta pokrzywdzonej i dusił, aż ta przestała się ruszać. Zdaniem śledczych, mężczyzna działał w zamiarze bezpośrednim zabójstwa.

Około godz. 23 oskarżony 51-latek sam zadzwonił pod alarmowy numer 112. Kiedy ratownicy pojawili się w mieszkaniu, Cezary B. na nich czekał. Lekarz mógł już tylko stwierdzić zgon.

Prokuratura nie chce zdradzać szczegółów aktu oskarżenia, jaki trafił do sądu okręgowego. Wojciech Zalesko, szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe, potwierdza jedynie, że w mieszkaniu wcześniej dochodziło do podobnych awantur.

abójstwo Dawida Gajewskiego. Ruszył proces morderców. Matka: Chciałam spojrzeć w oczy zabójcom mojego dziecka (zdjęcia, wideo)

Na wstępnym etapie śledztwa Cezary B. nie przyznał się do popełnienia zarzucanej mu zbrodni. Czy zmienił zdanie? Tego prokuratura również nie zdradza. Od stycznia 51-latek przebywa w areszcie śledczym. Za zabójstwo grozi mu kara od ośmiu pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Magdalena Kuźmiuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.