Młodzi żninianie znają się na historii i kulturze

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
Szymon Cieślak

Młodzi żninianie znają się na historii i kulturze

Szymon Cieślak

W Żninie rozstrzygnięto konkurs „Poznajemy Ojcowiznę”.

W Pałuckim Oddziale PTTK w Żninie rozstrzygnięto Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy “Poznajemy Ojcowiznę”. Pięć prac pojedzie na finał ogólnopolski.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie: Wojciech Czekaj, Aleksandra Rewezińska, a także Wanessa Jędrzejewska z SP w Słębowie i Kamila Erdmann z ZSS „Trójka” w Żninie. Drugie miejsce zajął Kacper Balcerzak z ZSS „Trójka”.

W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajęła praca zbiorowa Marty i Agaty Pałka, a także indywidualna Gordiany Kryszak. Drugie miejsce zajęła Bogna Świtała. Laureatki są uczennicami Publicznego Gimnazjum nr 1 w Żninie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęli Julia Iglewska z I LO w Żninie oraz Jakub Srocki i Dominik Małecki z ZSP im. Marii Karłowskiej, a także Katarzyna Antkowiak z I LO w Żninie. Drugie miejsce zajęli Eryk Daniel i Bartosz Golczyk z ZSP im. Marii Karłowskiej w Żninie.

- Te prace z roku na rok są bardziej dojrzałe, dostarczają niejednokrotnie szeregu nowych, dotąd nieznanych informacji - powiedział Czesław Łukomski, przewodniczący jury i dodał, że w żnińskim oddziale PTTK ma powstać młodzieżowe koło przewodników.

Na etap centralny „Ojcowizny” pojedzie pięć prac autorstwa: Katarzyny Antkowiak, Julii Iglewskiej, Aleksandry Re- wezińskiej, Kacpra Balcerzaka oraz Agaty i Marty Pałka.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.