Mistrzowie kuchni zapraszają na Blogger Food Festival 2018. 16 czerwca na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch/archiwum
Paweł Kaniak

Mistrzowie kuchni zapraszają na Blogger Food Festival 2018. 16 czerwca na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy

Paweł Kaniak

16 czerwca na Wyspie Młyńskiej odbędzie się Blogger Food Festival. Będzie można na żywo obejrzeć kulinarne zmagania bloggerów oraz najlepszych szefów kuchni i spróbować ich potraw.

W sobotę zapraszamy na drugą edycję Blogger Food Festival. W ramach ogólnopolskiego konkursu kulinarnego wyłoniony zostanie najlepszy blogger. Swoją obecność potwierdzili m.in.: Big Fat Daddy, Smyk w kuchni, Kulinarny Ja, Dzieci jedzą, Kulinarne fantazje Marioli, Wielki apetyt.

Rywalizacja bloggerów

Najlepszego bloggera kulinarnego będzie wybierać jury: Kurt Scheller - szwajcarski krytyk kulinarny, założyciel Akademii kulinarnej, Rafał Godziemski - właściciel Restauracji Memo, Marcin Szukaj - właściciel „Kuchnia” Restauracja oraz Bulwar Bistro, Józef Sadkiewicz - właściciel Akademii Kulinarnej Sadkiewicz, Monika Gwiazda - uczestniczka programu Top Chef, Wojciech Grześkowiak - doradca kulinarny, Dawid Budzich - półfinalista MasterChef, Ambasador marki Philipiak Milano.

Bloggerzy będą przygotowywać 3 dania. Ich rywalizację będzie można na bieżąco śledzić na telebimie.

Po zakończeniu konkursu bloggerskiego rozpocznie się przygotowywanie „Bydgoskiej Potrawy Roku 2018”. Szefowie kuchni - Rafał Godziemski, Marcin Szukaj i Józef Sadkiewicz staną na czele zespołów kulinarnych. Każdy z nich zrobi 500 porcji dań według swojego oryginalnego przepisu. Mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli spróbować przygotowanych dań i wybiorą z nich „Bydgoską Potrawę Roku 2018”. Do degustacji i oddania głosu będą uprawniały żetony w cenie 5 zł do kupienia w kasie na terenie imprezy.

Wielka kuchnia na Wyspie Młyńskiej

W zeszłym roku gościom Blogger Food Festival najbardziej zasmakowała „Polędwiczka po Bydgosku” przygotowana przez Rafała Godziemskiego, właściciela Restauracji Memo, który dziś tak zachęca do udziału w tegorocznej edycji imprezy: - Będzie okazja do spotkania fajnych szefów kuchni, ludzi z pasją do gotowania. Podzielimy się z bydgoszczanami kuchennymi ciekawostkami i sztuczkami. Doradzimy jak przygotowywać potrawy. Mam nadzieję, że stanie się to inspiracją do odkrywania nowych przepisów w swoich domach.

- Wszystkie domowe imprezy zazwyczaj kończą się w kuchni, gdzie prowadzone są rozmowy - śmieje się Rafał Godziemski. - My na Wyspie Młyńskiej przygotujemy jedną wielką kuchnię z okazją do dyskusji o wspaniałych smakach - dodaje.

Kulinarne gusta mieszkańców Bydgoszczy

- Kiedyś bydgoszczanie byli tradycjonalistami jeśli chodzi o gusta kulinarne, ale od jakiegoś czasu bardziej otwierają się na nowe smaki, trendy i techniki. Nadal lubią tradycję, ale szukają w niej nowości, połączenia większej liczby smaków, innego designu na talerzu. Ubierają stare przepisy w nowy styl - mówi Rafał Godziemski.

- Przyrządzimy aż 1500 potraw, a bydgoszczanie będą mogli na żywo obejrzeć jak się je przygotowuje i podaje - dodaje Marcin Szukaj, właściciel „Kuchnia” Restauracja oraz Bulwar Bistro. - Będą między innymi dania z ryby i wieprzowiny. Dużą atrakcją będzie na pewno obecność Kurta Schellera, który pomoże nam wybrać najlepszego bloggera kulinarnego. Na Wyspie Młyńskiej będzie można bardzo fajnie spędzić czas. Dodatkowo to bardzo dobra promocja Bydgoszczy - zachęca Marcin Szukaj.

ZOBACZCIE GALERIĘ ZDJĘĆ Z BLOGGER FOOD FESTIVAL 2017

Strefa zabaw i Food Trucki

W programie Blogger Food Festival znajdą się występy grup tanecznych i wokalnych działających na co dzień w Pałacu Młodzieży i Miejskim Domu Kultury w Bydgoszczy. W specjalnej strefie dziecięcej ustawione zostaną zamki dmuchane i trampoliny, a zabawy poprowadzą animatorzy. Pokazy baniek mydlanych, malowanie twarzy, wata cukrowa czy występy szczudlarzy z pewnością będą cieszyć się ogromnym zainteresowaniem. Gości festiwalu zaprosimy również do strefy Food Trucków. Będzie też olbrzymi, bo na 1000 porcji tort.

Blogger Food Festival współfinansowany jest przez UM Bydgoszcz. Partnerem Strategicznym imprezy jest Carrefour.

Rukola, sałata rzymska, a może lodowa - która z nich jest najzdrowsza?

Paweł Kaniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.