Jan Szczutkowski

Milionerzy w Inowrocławiu. Rekordzista zarobił ponad 9,6 mln zł

Milionerzy w Inowrocławiu. Rekordzista zarobił ponad 9,6 mln zł Fot. Archiwum Polska Press
Jan Szczutkowski

Dobra koniunktura gospodarcza nie przyczyniła się do wzrostu liczby milionerów w powiecie inowrocławskim. Z ostatnich zeznań podatkowych wynika, że siedmiocyfrowym dochodem pochwaliło się 67 osób, o sześć mniej w stosunku do poprzedniego rozliczenia z fiskusem.

Mocno rosnąca gospodarka w ostatnich latach w Polsce wpłynęła na coraz większą liczbę osób, których roczne dochody przekroczyły milion złotych. Taka sytuacja miała też miejsce w woj. kujawsko-pomorskim. 1131 podatników wykazało milionowe dochody, czyli o 267 więcej niż poprzednio. Natomiast w powiecie inowrocławskim nie przybyło mieszkańców o najwyższych dochodach. Z ostatnich zeznań podatkowych, złożonych w zeszłym roku w Urzędzie Skarbowym w Inowrocławiu, wynika, że nastąpił spadek z 73 do 67.

Przedsiębiorcy dominują

Największą grupę wśród krezusów stanowili przedsiębiorcy, prowadzący działalność gospodarczą, opodatkowaną m.in. 19-procentowym podatkiem liniowym. "Skarbówka" - co oczywiste - nie zdradza nazwisk milionerów. Natomiast poinformowała nas tylko, że rekordzista zarobił ponad 9,6 mln zł. Kolejni przedsiębiorcy osiągnęli dochody w wysokości przeszło 7,7 i 5,6 mln zł. Zatem nie przekroczony został rekordowy dochód z 2016 r., który wyniósł 11,1 mln zł.

A jak na tym tle przedstawiają się zarobki większości zatrudnionych w Inowrocławskiem? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jan Szczutkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.