Mikołaj Bogdanowicz raczej nie jest pisowskim jastrzębiem

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Jacek Deptula

Mikołaj Bogdanowicz raczej nie jest pisowskim jastrzębiem

Jacek Deptula

Kariera polityczna Mikołaja Bogdanowicza z PiS zaczęła się od prezesury spółki w Gniewkowie. Wojewoda nie szczędzi ciepłych słó na temat szefa, ministra Błaszczaka i - oczywiście - o. Rydzyka.

Ach, być wojewodą! I mieć na face booku 3628 znajomych. Od ich zdjęć na portalu społecz nościowym Mikołaja Bogda nowicza może zakręcić się w głowie. Przeglądając listę znajomych z zaskoczeniem odkryłem - zakładając bezinteresowność owych znajomości - że o kujawsko-pomorskim wojewodzie można powiedzieć bez cienia wątpliwości: to człowiek stąd. Zdecydowana większość to mieszkańcy regionu - urzędnicy, sportowcy, dziennikarze, ślusarze, naukowcy, emeryci (osoby niepracujące lubią wpisywać „szlachta nie pracuje”), ratownicy medyczni. Słowem - niemal cały przekrój zawodów.

Niby małe Gniewkowo

Goście Z facebooka wojewody to w przeważającej mierze mieszkańcy Inowrocławia, Kruszwicy, Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Gniewkowa i małych wsi regionu. To chyba dobrze świadczy o najmłodszym wojewodzie naszego regionu, który w dniu powołania miał zaledwie 34 lata.

Wśród znajomych nie ma celebrytów (wyjątkiem jest tylko Bartłomiej Misiewicz), a wielkie gwiazdy reprezentuje jedynie Zbigniew Boniek - też chłopak z Bydgoszczy.

Ale... ale czy Mikołaj Bogdanowicz rzeczywiście zna choć dwustu z listy znajomych?

Jakie wady i zalety ma wojewoda kujawsko-pomorski? A kogo ze znanych celebrytów zaprosiłby na swoje urodziny? O tym w dalszej części artykułu. 

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Deptula

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.