Mieszkańcy nie chcą masztu telekomunikacyjnego na swoim osiedlu

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

Mieszkańcy nie chcą masztu telekomunikacyjnego na swoim osiedlu

Dominik Fijałkowski

Jak informują służby prasowe starostwa, postępowanie w sprawie wydania zezwolenia na budowę masztu telekomunikacyjnego u zbiegu ulic Molla i Plater w Inowrocławiu zostało zakończone. Inwestor otrzymał pozytywną decyzję.

Inwestycji sprzeciwiają się mieszkańcy. O sprawie już informowaliśmy krótko. Niepokój lokatorów wzbudziły prace ziemne, jakie zaczęto prowadzić na terenie parkingu pomiędzy blokami. - Nie znamy warunków technicznych masztu, który ma tutaj stanąć. Nikt do naszych wspólnot mieszkaniowych nie występował z wnioskiem o opinię. Usłyszeliśmy natomiast, że nie jesteśmy stroną w tej sprawie - podkreślają mieszkańcy.

Konferencję prasową w miejscu, gdzie ma stanąć maszt zwołała wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Inowrocławia Magdalena Łośko. Na miejscu pojawił się także radny powiatowy Jacek Olech.

O czym mówiono podczas konferencji? Co jeszcze mogą zrobić mieszkańcy i wspierający ich radni? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.