Miał być księciem z bajki, a okazał się oszustem. Został skazany

Czytaj dalej
Izabela Krzewska

Miał być księciem z bajki, a okazał się oszustem. Został skazany

Izabela Krzewska

Na bazarku w Białymstoku, przy stoisku z bielizną, staje Andrzej Spencer. Sprzedawczyni przedstawia się jako Anglik polskiego pochodzenia, krewny księżnej Diany, lekarz wojskowy, generał wywiadu, biznesmen w delegacji. Kupuje skarpetki, a wkrótce z klienta staje się przyjacielem pani Marii. Obiecuje fortunę. Inwestycje w akcje. 100 procent zysku. Ta bajka nie kończy się happy endem.

Bo okazało się, że Andrzej Spencer to nie żaden arystokrata, a Stanisław Z. ze wsi w powiecie białostockim. Człowiek, który nie jest ani wojskowym, ani lekarzem. Ma ledwo średnie wykształcenie. I... jest oszustem. To stwierdził właśnie sąd. Skazał Stanisława Z. na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Mężczyzna ma też zwrócić pokrzywdzonej 30 tys. zł, które wyłudził.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.