Maj w bieli i czerwieni

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Maj w bieli i czerwieni

Maja Stankiewicz

Dziś i jutro sporo się będzie działo w gminach powiatu nakielskiego. Oficjalnym uroczystościom towarzyszyć mają pikniki , koncerty, zabawy.

Stowarzyszenie Wspólna Gmina Szubin to główny organizator Dnia Flagi RP w Szubinie. Start dziś o godz. 10. Gdzie? na szubińskim rynku. Jak rok temu centrum miasta opasane zostanie flagą w narodowych barwach.

Organizatorzy zapraszają też na biegi. Na krótszych dystansach rywalizować będą dzieci ze szkół podstawowych. Dla bardziej doświadczonych biegaczy przygotowano dłuższe trasy: 5 i 10 km.

Kto nie jest sportowcem może obejrzeć występy na rynku. Zaprezentują się m.in. zespoły z domu kultury, teatr „Meandry” z Szubina, zespół „Jesienny kwiat”. Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji.

We wtorek 3 maja mieszkańcy Szubina i okolic wybrać się mogą na festyn rodzinny do lasku „Wesółka”. Impreza rozpocznie się o godz. 15.30, potrwa do godz. 22. W programie pokazy tańca, dmuchańce i zjeżdżalnie dla dzieci. Występ zespołu „Ingenium” i teatru „Meandry”.

W Mroczy wtorek rozpocznie uroczysta msza św. w kościele parafialnym (godz. 10.10) oraz koncert z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. Wystąpią: Dawid Kartaszewicz oraz Magdalena i Leszek Holec. Około godz. 11.30 rozpocznie się na placu przy plebanii piknik-gminno-parafialny z okazji 225. rocznicy Konstytucji 3 Maja.

Podobny jest scenariusz uroczystości w Nakle. Msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona zostanie jutro o godz. 10 w kościele św. Wawrzyńca. Po nabożeństwie delegacje złożą kwiaty przy Pomniku Katyńskim, następnie przemaszerują na rynek. Tu około godz. 11.20 zaplanowano okolicznościowe przemówienia i oficjalną część obchodów.

Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu na rynku w Nakle rozpocznie się festyn. Czynne będą stoiska, nie zabraknie też występów artystycznych.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.