Luksusowe metraże za miliony złotych w Bydgoszczy. Czy są na nie chętni? [Rynek mieszkaniowy w Bydgoszczy]

Czytaj dalej
Fot. Materiały Nordic Development
Sławomir Bobbe

Luksusowe metraże za miliony złotych w Bydgoszczy. Czy są na nie chętni? [Rynek mieszkaniowy w Bydgoszczy]

Sławomir Bobbe

W Polsce trwa boom mieszkaniowy, w 2017 roku do użytkowania oddano aż 178,2 tysiąca lokali. To, według Głównego Urzędu Statystycznego, o prawie 10 procent więcej niż rok wcześniej. Swój udział w tym wzroście ma również Bydgoszcz.

W samej Bydgoszczy do kupienia jest ponad 100 domów i kamienic, kosztujących powyżej 1 miliona złotych. Do tego trzeba doliczyć kilkadziesiąt mieszkań powyżej tej sumy. To segment premium lokalnych nieruchomości. Tworzą go luksusowe apartamenty z ogromnymi tarasami, w dobrej i prestiżowej lokalizacji, w modnych, nowych realizacjach, zwykle położone na najwyższych piętrach. To także stare kamienice z ich niepowtarzalnymi wnętrzami i umiejscowieniem w ścisłym centrum, które ponownie zaczyna być modne. Ostatni element klasy premium to domy - najczęściej położone na peryferiach miasta, ukryte w zacisznej, zazielenionej okolicy, dające właścicielom święty spokój pośród ulicznego zgiełku i intymność bez sąsiedztwa wścibskich oczu.

Znawcy rynku nieruchomości nie mają wątpliwości, że luksusowe apartamenty w Nordic Astrum i River Tower wkrótce pobiją cenowo te z Nordic Haven
Dariusz Bloch Nordic Haven

Doskonałe materiały budowlane, wnętrza dopracowane w każdym detalu przez architektów i dekoratorów, i wszelkie wygody to elementy obowiązkowe klasy premium. Czy jednak są na nią chętni?

Przeczytaj cały raport na temat rynku mieszkaniowego w Bydgoszczy

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.