Lek z marychy zrobią ci w aptece

Czytaj dalej
Fot. Sylvia Dabrowa
Maciej Czerniak

Lek z marychy zrobią ci w aptece

Maciej Czerniak

Lekarz będzie mógł wypisać receptę na lek z konopi. Ale lekarstwa będą dostępne w przyszłym roku.

Pierwszego listopada wchodzi w życie znowelizowana ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii. Najważniejszą jej zmianą jest ta ułatwiająca pacjentom dostęp do leków zawierających lecznicze wyciągi z konopi indyjskich. Tak zwanej medycznej marihuany nie będzie można jednak od tak po prostu kupić sobie w aptece.

- Farmaceuta przygotuje lek na podstawie recepty lekarskiej - mówi Tomasz Leleno, rzecznik prasowy Naczelnej Izby Aptekarskiej. - Lek zostanie sporządzony w aptece.

Teoretycznie leki powinny być dostępne od 1 listopada. W praktyce jednak surowiec, z których powstaną musi zostać dopuszczony do obrotu przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych. A na to urząd ma aż 270 dni.

Do leczenia jakich chorób może być wykorzystywana marihuana? Czy rzeczywiście jest tak skuteczna? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.