Lek na glejaka. Pracują nad nim białostockie studentki. Zostały docenione

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Agata Sawczenko

Lek na glejaka. Pracują nad nim białostockie studentki. Zostały docenione

Agata Sawczenko

Już za kilka dni ruszają do Szwajcarii. Tam zobaczą, jak pracują inne koła studenckie, wezmą udział w warsztatach, ale będą też mieli możliwość nawiązania kontaktów z firmami z branży medycznej. Studentki z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku wygrały konkurs POTENCJOmetr. Wyjazd – to nagroda za ich dokonania.

To jest na tyle fajny zespół, że wystarczy rzucić im pomysł, a oni zaczynają aktywnie działać. I co ważne, nie bawimy się w naukę dla nauki, ale skupiamy się na takich tematach, które potencjalnie w przyszłości mogłyby mieć zastosowanie – mówi dr Kamil Grubczak, opiekun Studenckiego Koła Naukowego przy Zakładzie Medycyny Regeneracyjnej i Immunoregulacji UMB.

Po zajęciach pracują tu studenci studiów pierwszego stopnia, ale też doktoranci. W konkursie POTENCJOmetr, wzięły udział trzy z nich: Anna Krętowska, studentka kierunku lekarskiego, doktorantka Marlena Tynecka oraz Viviana Maroda, doktorantka z Włoch.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Sawczenko

W "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej" zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętą ochroną zdrowia. Chętnie podejmuję też tematy społeczne i piszę o ciekawych ludziach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.