Norbert Ziętal

Lego policjant i inne figurki, którymi bawią się nie tylko dzieciaki [ZDJĘCIA]

Jedna z licznych wersji policjanta. Ten pierwszy, z 1978 roku, miał białą czapkę i czarny mundur. Na przełomie lat 70. i 80. pierwszy policjant był sprzedawany Fot. 123rf Jedna z licznych wersji policjanta. Ten pierwszy, z 1978 roku, miał białą czapkę i czarny mundur. Na przełomie lat 70. i 80. pierwszy policjant był sprzedawany w zestawie z radiowozem. Składał się z kilku części
Norbert Ziętal

Pierwszą minifigurką Lego był policjant z kultowej serii Legoland, obecnie Lego Citi. Do dzisiaj Lego wyprodukowało ponad 4 mld minifigurek w kilkuset wzorach, a najwierniejsi fani Lego swoje pierwsze zestawy często ukrywają przed... wnukami.

Jedna z licznych wersji policjanta. Ten pierwszy, z 1978 roku, miał białą czapkę i czarny mundur. Na przełomie lat 70. i 80. pierwszy policjant był sprzedawany w zestawie z radiowozem. Składał się z kilku części.

Niedawno, głównie z uwagi na kolekcjonerów, osób często dużo starszych niż minifigurka z 1978 roku, duński producent klocków przygotował nie lada gratkę - figurkę policjanta, wykonaną na podstawie pierwowzoru z 1978 r. Mało tego. Postać trzyma w ręku pudełko o wzorze i numerze zestawu 600, dokładnie takim, jaki był na oryginalnym opakowaniu z 1978 r.

Pierwsze figurki Lego pojawiły się już w 1974 roku. Były jednak dość toporne. Jak powstawały kolejne edycje? W czym tkwi fenomen lego? Dlaczego dziadkowie ukrywają figurki przed wnukami? 

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.